reklamı kapat

POPÜLER

Tasarımcı gözüyle Mazda tasarım felsefesinin geleceği: Shinshi

Geçtiğimiz hafta içerisinde motosiklet konseptiyle dikkatleri üzerine çeken tasarımcı Miguel Angel Bahri, Mazda üzerine geliştirdiği konseptle adından söz ettirmeye devam ediyor.

RX-Vision başta olmak üzere geçtiğimiz süreçte kullanıcılarla buluşturduğu modelleriyle tasarım ödüllerine layık görülen Mazda, segmentinin özgün otomobil üreticilerinden bir tanesi olarak karşımıza çıkıyor. Halihazırda bile fazlasıyla dikkat çekici olan Mazda modelleri üzerinde bağımsız tasarımcılar tarafından geliştirilen projeler bazen çıtayı bir iki adım yukarı konumlandırabiliyor. Geçtiğimiz hafta içerisinde sizlerle paylaşmış olduğumuz Porsche 618‘in tasarımcısı Miguel Angel Bahri tarafından geliştirilen Mazda Shinshi konsepti de son zamanlarda Mazda üzerine geliştirilmiş en dikkat çeken tasarım projelerinden bir tanesi olarak karşımıza çıkıyor.


Çizgileriyle akıllarımıza Batmobile’ı getiren Mazda Shinshi konseptinde tek parça olarak tercih edilen hatlara yer verildiğini görüyoruz. Sürücünün dahil olduğu kokpit bölümü tamamen camdan oluşan dış tasarımda arka tarafta da oldukça fütüristik hatlar göze çarpıyor. Dört adet elektrik motorunun yer verildiği konseptin dış tasarımı kadar sahip olduğu direksiyon teknolojisi de oldukça iddialı. Üzerinde bulunduğu düğmeleri sanal olarak ayarlanabilen direksiyon göstergeleri ve yapısı itibarıyla da dış hatları tamamlayacak bir yapıya sahip. Miguel Angel Bahri’in Porsche 618 ve Mazda Shinshi konseptlerinin yanı sıra Tesla modelleri üzerine geliştirdiği tasarımlarının yer aldığı kişisel sayfasına buradan ulaşabilirsiniz.