reklamı kapat

POPÜLER

Amazon Prime Gaming

Amazon, oyun tarafında yeniden yapılanmaya gidiyor

Dünyanın en büyük alışveriş platformlarından olan Amazon, oyun tarafında yeniden yapılanmaya gidiyor, maalesef işten çıkarma yapıyor.

Amazon, resmi olarak duyurulduğu kadarıyla oyun departmanından 180 kişiyi çıkarıyor. Nisan ayında oyun tarafından 100 kişiyi çıkaran alışveriş devi, bu tarafta küçülmeyi sürdürüyor. Daha önce sahibi olduğu Twitch tarafında da büyük işten çıkarmalar gerçekleştiren şirket, bunlara ek olarak atılan yeni adımlar kapsamında Twitch merkezli “Crown” kanalını kapatıyor, oyun geliştiricilerin yapımlarını pazarlamasına yardımcı olan Game Growth’u da kapatma kararı aldıklarını da duyuruyor. Oyun çalışmalarında bir yeniden yapılanmaya giden şirket, yeni dönemde ücretsiz olarak verdiği oyunlara daha fazla ağırlık vereceğini belirtiyor. Amazon Games Başkan Yardımcısı Christoph Hartmann bu konuda yaptığı açıklamada, “Her ay yeni ücretsiz oyunlar almanın müşterilerimizin en çok istedikleri şey olduğunu biliyoruz. Bu nedenle Prime avantajımızı geliştirerek bu konuya daha fazla odaklanacağız” dedi. Şimdilik yeni dönemde spesifik olarak nelerin değiştirileceği bilinmiyor,

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Amazon Prime Gaming abonesi olan kullanıcılar kasım ayında aşağıdaki oyunları ücretsiz olarak elde edebiliyor ve edebilecek:

-2 Kasım: RAGE 2: Deluxe Edition
-9 Kasım: Centipede: Recharged 
-10 Kasım: Evan’s Remains
-16 Kasım: Behind the Frame: The Finest Scenery 
-16 Kasım: STAR WARS Knights of the Old Republic 
-22 Kasım: The Dungeon of Naheulbeuk: The Amulet of Chaos
-23 Kasım: Black Widow: Recharged 
-30 Kasım: Orten Was the Case 
-30 Kasım: Caverns of Mars: Recharged 

Yeni Amazon Prime Gaming oyunları yanında bu da ilginizi çekebilir: Netflix’in son dönemdeki en popüler filmi