reklamı kapat

POPÜLER

Amazon’u Nintendo Switch satan dolandırıcılar bastı

Nintendo Switch‘in satış başarısının ardından gelen stok krizi çevrim içi satış yapan şirketleri de ciddi anlamda etkiliyor. Amazon‘un başı ise sahte satıcılarla belada.

Nintendo Switch’e karşı doğan yüksek talep beraberinde dolandırıcıları getirmekte gecikmedi. Krizi fırsata çeviren kullanıcılar Amazon’un üçüncü parti satış listesine virüs gibi yayılmış durumda. Yeni açılan hesaplarla Nintendo Switch’i pazar fiyatının çok altında listeleyen bu satıcılar, ürünü almak isteyen ancak çok da dikkatli olmayan kullanıcıları avlamaya başlamış.


Ürün için ileri bir teslim tarihi veren satıcılar, teslimat tarihi geçtikten sonra ürün elinize ulaşmadığında çoktan siteden hesaplarını silmiş oluyor. Amazon’a iade için başvurduğunuzda muhatap bir satıcı bulamıyorsunuz yani. Amazon elbette yapılan alışverişler için bir çözüm politikası sunuyor. Üçüncü parti bir satıcıdan da almış olsanız bu konuda yardımcı oluyor. Gelişmiş kullanıcı koruma politikası sayesinde paranızı bir şekilde geri almayı başarıyorsunuz. Ancak biraz uğraşmanız gerekiyor.

Tabii bundan korunmanın en kesin çözümü çevrim içi alışveriş konusunda sürekli tetikte olmak. Amazon’un sıkıntı çektiği dolandırıcı hesaplar ne yazık ki sadece Switch satıcılarıyla sınırlı değil. Bu sebeple ürünü piyasa fiyatına kıyasla çok daha indirimli bir fiyattan satan, yeni açılmış, yorum ve geri bildirimi olmayan kanallardan ürün almak pek mantıklı değil. Ayrıca teslimat tarihini kontrol etmek de önemli. Hiç risk almak istemiyorsanız, direkt olarak Amazon’un sattığı ürünü de alabilirsiniz tabii.