reklamı kapat

POPÜLER

kindle convert

Amazon’un yeni servisi basılı kitapları Kindle’a taşıyor

Türkiye’de e-kitap okuyucular ağır adımlarla da olsa yayılmaya devam ederken kullanıcıların cihazlara karşı ön yargıları da yıkılmaya çalışılıyor. Gerçek bir kütüphanenin yerini tutar mı bilinmez ama Amazon‘un yeni servisi kütüphanenizi Kindle‘lara taşımayı teklif ediyor.

Amazon e-kitap okuyucusu Kindle için geliştirdiği yeni servisle cihazın kullanımını artırmayı amaçlıyor. Kindle Convert isimli bir yazılımla basılı kitapları dijitale çeviren Amazon, böylelikle insanların kütüphanelerinde yer alan kitapları Kindle’a taşıyor. Ancak kitapları dijitale çevirmek o kadar da kolay değil.

Dijitale çevrilecek kitabın tüm sayfalarının teker teker tarayıcı vasıtasıyla taranması gerekiyor. Bu da işin en çok zaman alan kısmını oluşturuyor. Tüm sayfalar temiz bir şekilde tarayıcıdan geçirildikten sonrasında adım adım kullanıcıyı yönlendiren uygulama aracılığıyla kitapları Kindle’a taşımak mümkün oluyor. Ancak tüm sayfaların tek tek kontrolden geçmesi gerekiyor. Kitaplar Kindle’a aktarıldıktan sonra cihaz üzerinden yazı boyutunu ayarlayabilir ve cihazın sunduğu tüm özellikleri kullanabilirsiniz.

Şu an Amazon’da indirimde 19 dolara satılan Kindle Convert’ün satış fiyatı 49 dolar.

İLGİLİ HABERLER