reklamı kapat

POPÜLER

iPhone

Amerika Başkanı’nın iPhone ifşası

Marka anlaşmalı işlerde markanın telefonu yerine iPhone kullanan ünlüleri sık sık görüyoruz. Ancak iPhone’la attığı tweet üzerinden kullanmadığını iddia eden bir devlet başkanına ilk kez rastlıyor olabiliriz.

Amerika Başkanı Donald Trump ilginç açıklamalarına bir yenisi daha ekledi. Geçtiğimiz günlerde New York Times tarafından yayınlanan makalede iPhone kullandığı belirtilen Trump için “Aramaları Çin ve Rusya tarafından dinleniyor” iddiası ortaya atıldı. Tabii ki Trump’ın bu iddialara cevabı gecikmedi. Twitter üzerinden iddialara cevap veren Trump’ın attığı tweet ise şu şekilde: “New York Times’ın kaleme aldığı uzun ve sıkıcı makaledeki telefon kullanımım o kadar hatalı ki bunu düzeltmeye vaktim yok. Ben sadece hükümet telefonlarını kullanıyorum ve tek bir telefonum var. Makale çok hatalı.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

iPhone

“iPhone için Twitter’dan gönderildi”

Nisan ayında CNN Trump’ın kişisel telefonunu kullanmaya başladığını ve kullanım sıklığını artırdığını yazmıştı. Hemen herkesle bu telefon aracılığıyla görüştüğü iddia edilen Amerika başkanının “sadece devletin verdiği telefonu kullanıyorum” açıklamasında dikkat çeken nokta ise Donald Trump tarafından olayın yalanlanması değil. Asıl itiraf detaylarda gizli.

Bildiğiniz gibi hükümetin sağladığı telefonlar özel koruma sistemine sahip cihazlar oluyor ve iPhone onlardan biri kesinlikle değil. Ancak Donald Trump attığı tweet’ine Tweetdeck üzerinden bakılacağını düşünmemiş çünkü bu tweet’e servis üzerinden bakıldığında iPhone’dan gönderildiği açık bir şekilde görünüyor. Yani Amerika Başkanı, iPhone’u olmadığını belirttiği tweet’i Apple’ın ürettiği telefon üzerinden atıyor. Bu detay ise New York Times’ın iddialarını güçlendiriyor.

İlginizi çekebilir

Yeni nesil modellerin tanıtımı