reklamı kapat

POPÜLER

Donald Trump'tan Google'a tehdit

Amerika Başkanı Donald Trump’tan Google’a tehdit [Video]

Amerika Başkanı Donald Trump, başta Google olmak üzere, Facebook ve Twitter gibi platformlara yönelik tehditvari bir açıklamada bulundu.

Amerika Başkanı Donald Trump, Oval Ofis’te düzenlediği basın açıklamasında Google ile ilgili ciddi iddialarda bulundu. Arama devinin yanı sıra Twitter ve Facebook için de tehditvari bir açıklama yapan Trump “Dikkatli olsalar iyi olur.” dedi. Açıklamasının temel sebebi ise PJ Media‘nın hazırlamış olduğu bir rapor olduğuna inanılıyor. Bu rapora göre Google Haberler kısmında yer alan Donald Trump haberlerinin yüzde 96’sının liberal medya kuruluşlarından geldiği kaydediliyor. Makale, Google’ın sol eğilimli haber kuruluşlarını öne çıkararak Amerika Başkanı Donald Trump ile ilgili sonuçları manipüle edip etmediğini sorguluyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

“Google’ın pek çok insanı istismar ettiğini düşünüyorum”

Donald Trump’ın konuyla ilgili sözleri ise şu şekilde: “Google’ın pek çok insanı istismar ettiğini düşünüyorum ve bu çok ciddi bir durum, çok ciddi bir suçlama. Google ve diğerlerinin yaptığı, Twitter’da, Facebook’ta olanlara bakıldığında, dikkatli olsalar iyi olur çünkü insanlara bunu yapamazsınız. Yapamazsınız. İnanılmaz derecede, gerçekten binlerce ve binlerce şikayet alıyoruz ve bunu yapamazsınız. Bence Google, Twitter ve Facebook çok sıkıntılı bir bölgede duruyor ve dikkatli olmaları gerek. Çünkü bu nüfusun büyük bir kısmı için adil değil.

Trump, Twitter ve Facebook konusunda şikayetçi olduğu noktayı ise tam olarak açıklamadı. Geçmişte ise Twitter’ın yönetim politikalarını eleştirmişti. Aynı şekilde bir grup muhafazakar meclis üyesi de Facebook’un muhafazakarların ağırlıkta olduğu sayfaları daha az popüler kıldığını dile getirmişti. Ama net bir kanıt sunulmamıştı.