reklamı kapat

POPÜLER

instagram

Instagram’da hesap onaylatma çilesi bitiyor

Bir süredir yapmanın neredeyse imkansız olduğu Instagram hesap onaylatma özelliği nihayet herhangi bir ajans ya da üçüncü parti hizmeti almadan kullanıcılara sunuluyor.

Instagram ve benzeri platformlardaki onaylı hesaplar, markalardan ünlülere kadar kullanıcıların resmi kişi ve kurumlarla konuştuğunu belirtiyor. Bu sebeple büyük önem taşıyor. Ancak bir süredir fotoğraf paylaşım platformu üzerinden hesap onaylatmak neredeyse imkansız hale gelmişti. Hatta öyle ki bu konu üzerine hizmet veren üçüncü parti kuruluşlar dahi bulunuyor. Çünkü platform hesap onaylatma işini çok az kullanıcı için yapıyordu ve daha çok marka odaklı ilerliyordu. Şimdilerde ise hesap onaylatma daha fazla kulanıcıya açılıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Kullanıcılar hesap ayarlarından başvurabiliyor

Hesap onaylatma işlemi için yapılması gerekenler ise en basite indirgeniyor. Profilinize girdikten sonra “Ayarlar” kısmından “Hesap onayı talep et” seçeneğini seçerek talepte bulunabiliyorsunuz. Talebinizle beraber Instagram hesap ismi, kendi isminiz ve kimlik fotoğrafı isteniyor. Daha sonra başvurunuz incelenerek belli olmayan bir süre içinde size olumlu ya da olumsuz dönüş yapılıyor. Hesabın onay alabilmesi için belli başlı kriterlere uyması gerektiğini kaydedelim. İnternet fenomeni, ünlü ya da marka olmanız gerekiyor.

Hesap bilgileri de açıklanıyor

Platform aynı zamanda hesaplarla ilgili daha detaylı bilgileri görüntülemeyi de mümkün kılmaya hazırlanıyor. Çok takipçili hesapların platforma katılma tarihi, eski kullanıcı isimleri, bulundukları yer ve halihazırda platformda bulunan reklamlar gibi detaylar burada yer alıyor. Çok takipçili hesaplar eylül ayı içinde düzenleyebilmek adına bu paneli görebilecek. Tüm kullanıcılara ise önümüzdeki dönemde açılacak. Platformun yaptığı resmi açıklamaya buradan ulaşabilirsiniz.