reklamı kapat

POPÜLER

Amtrak yeni nesil yüksek hızlı trenini tanıttı [Video]

Amtrak firması yeni nesil yüksek hızlı trenini ile ilgili detayları paylaştı. Tasarımı ile dikkat çeken tren ortaya çıktığı ilk andan itibaren ilgi görmeye başladı.

Amtrak firması ABD’de söz sahibi bir demiryolu şirketi. Federal yönetimin de desteği ile birlikte 28 yeni nesil tren belirlenen tarihte hizmete açılacak. Projenin tüm maliyeti için yönetim 2,45 milyon dolarlık ciddi bir yatırım yapmayı gözden çıkarmış. Proje için hazırlanacak olan trenlerin yüzde 40’ının 2021 yılında hizmete hazır olması bekleniyor.

Yeni tasarlanan trenlerde daha fazla yolcunun seyahat edebilmesi için yeni alanlar yaratıldı. Trende daha hızlı internet erişimi sağlayan yüksek çekim ve iletim gücüne sahip Wi-Fi sistemlerine de yer verilecek. Yeni nesil yüksek hızlı trenin maksimum süratinin ise 300 km/s olduğu açıklanan teknik veriler arasında. Japonya’da hizmet veren yüksek hızlı trenin 321 km/s maksimum sürate çıktığını düşünürsek Amtrak’in iyi bir iş çıkardığını söylemek çok da yanlış olmaz. Tren ABD’nin New York kentinde üretilecek.

VİDEO

YORUMLAR