reklamı kapat

POPÜLER

Hello Kitty tren

Japonya’da bir garip proje; Hello Kitty temalı yüksek hızlı tren

Önümüzdeki yaz ayından itibaren hizmet vermeye başlayacağı açıklanan yüksek hızlı tren projesi, bazı kullanıcılarda tebessüm yaratabilir.

Saatte 300 ile 429 kilometre gibi hayal etmesi bile heyecanlandıran hızlara erişebilen yüksek hızlı trenler, Uzak Doğu başta olmak üzere dünyanın pek çok yerinde hizmet veriyor. En hızlı temsilcisi Çin‘de bulunan bu trenlere önümüzdeki günlerde bir yenisi daha eklenecek. Proje ve konsept aşamasından itibaren ülkede büyük ilgiyle takip edilen Evangelion isimli bu yüksek hızlı trenin önümüzdeki yaz ayından itibaren tamamen hazır bir şekilde hizmete açılması bekleniyor. Dış bölümündeki görünüşü kadar içerisindeki lüks yapısı ve hizmetleriyle de dikkat çekici olan bu tren için ortaya çıkan haber ise işin içerisine biraz “tatlılık” katıyor. Sonuçta bu kadar yüksek hızlara çıkarken tatlı bir profil çizmek fazlasıyla önemli, öyle değil mi? (!)


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Kitty artık çok hızlı

Japonya’nın batısında hizmet vermeye başlayacağı duyurulan yeni trenle birlikte Hello Kitty‘nin maceralarına da yeni bir boyut gelecek. Henüz konsept tasarımları paylaşılan projenin tamamlanmasının ardından, raylar üzerinde dış kısmının tamamında Kitty ile birlikte pembe rengin dans ettiği bir treni görmeye başlayacağız. Bu konseptin içeriye taşınıp taşınmadığını henüz bilmediğimiz yeni Evangelion ile ilgili teknik kısmı da içerisine alan bilgiler önümüzdeki günlerde ortaya çıkacak. Benzer bir projenin Türkiye’de gerçekleşmesi ihtimaliyle ilgili düşüncelerimiz ise neyse ki çok da yüksek değil. Siz de düşüncelerinizi bizlerle yorum olarak paylaşabilirsiniz.