reklamı kapat

POPÜLER

Kullanıcılarını bilim kurgu filmlerinin macerasına davet eden fütüristik motosiklet: Bandit9 L Concept

Bu zamana kadar tasarım sürecinde bir güç reaktöründen esinlenilen motosiklet ile tanıştınız? Eğer cevabınız olumsuz yönde ise Bandit9 L Concept kesinlikle aklınızda yer edinecek.

Otomobillerde sıkça karşımıza çıkan modifikasyon projelerinin benzerlerini, elektriklerin devreye girmesiyle birlikte motosiklet dünyasında da birbirinden ilginç tasarımlarla görmeye başladık. Halihazırda custom motosikletçilerin yarattığı bu büyülü dünya fazlasıyla cezbediciyken, bilim kurgu filmlerinden fırlamışcasına karşımıza çıkan yeni tasarımlar işin tuzu biberi oldu. Geçtiğimiz yıllarda yaptığı işlerle pek çok kişi tarafından övgüye layık görülen Bandit9, kuruluş felsefesi olan bilim kurguyu fazlasıyla hissettiren yeni bir modelle karşımıza çıkıyor. Motor bölümünde Honda 125 Super Sport‘un makinesini taşıyan L Concept isimli projeden toplamda sadece dokuz adet üretmeyi planlayan marka, el işliğinin kalitesini de sonuna kadar hissettirmek konusunda fazlasıyla iddialı.

Yarısı şimdiden satıldı

Markanın kurucusu ve aynı zamanda tasarımcısı olan Darly Villanueva’nın “İnsanların sadece film ve çizgi romanlarda görebileceği bir ürünü hayata geçirmek amacıyla yola çıktık.” cümlesiyle tanımladığı L Concept iki yıllık bir çalışmanın ürünü olarak karşımızda duruyor. Hava soğutmalı 125cc‘lik bir makinenin kullanıldığı modelde dört ileri değerli şanzıman gücün yere aktarılması görevini üstleniyor. Tasarım hatlarında olduğu gibi motorun konumlandırıldığı bölümde de bu zamana kadar hiç görmediğimiz bir yapıyı barındıran projede, bu bölümün bir güç reaktöründen esinlenilerek tasarlanmış olması da ayrıca belirtilmesi gereken detaylardan. Materyal olarak ağırlıkla paslanmak çeliğin kullanıldığı L Concept’te sele dana derisinden imal ediliyor. 21 inç‘lik jant setiyle tamamlanan modelle ilgili elimizde bulunan bilgi, maksimumda yaklaşık 115 km/s‘lik hıza erişilebileceğini söylüyor. 10.950 dolarlık etiket fiyatıyla alıcı bulan Bandit9 L Concept’in beş tanesinin şimdiden satıldığını da belirtmeden geçmeyelim. Dilerseniz siz de markanın resmi sayfası üzerinden bilgi alabilirsiniz.