reklamı kapat

POPÜLER

Google Waymo

Google, yayımladığı video ile geleceğe adım atmanın nasıl bir şey olduğunu gösteriyor [İzle]

Google‘ın sürücüsüz araçlar için kurduğu alt şirketi Waymo, sürücüsüz otomobilleriyle aktif olarak yollarda bulunuyor. Bu süreçte yayımlanan yeni bir video ise insanların geleceğe adım attıklarındaki ilginç anları gözler önüne seriyor.

Özel modifiye edilmiş otonom Chrysler Pacifica otomobillerle gerçek yol şartlarında yolcu taşıyan Waymo, bu konuda en ileri isimler arasında yer alıyor. Kapalı testleri artık gerçek anlamda geride bırakan ve halka açılan firma, “early rider program” kapsamında sürücüsüz taksi hizmeti veriyor. Bu programa katılanların ilk sürüşte verdikleri tepkileri ise görülmeye değer. Baktığımız zaman insanlara sürücüsüz bir otomobilde yolculuk yapmak hem komik ve hem de garip geliyor. Çoğu kişinin heyecandan güldüğü video, insanlara gerçek dışı geliyor. “Gerçekten bu aracı kimse kullanıyor mu?” sorusunun dahi sorulduğu video, insanların sürece çok çabuk alışabildiğini de gösteriyor. Sürüş sırasında uyuyan ve rahatça başka işlerle uğraşanlar görünüyor. Yolcuların otomobile teşekkür etmesiyle (Cansız da olsa teşekkürü hak ediyor) biten video, geleceğin kapımıza dayandığının güçlü bir kanıtını oluşturuyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Google, Waymo ile sürecin öncü ismi

Sürücüsüz otomobil sistemleri üzerinde çalışan başka birçok firma da bulunuyor. Ancak dediğimiz gibi Google bu konuda oldukça öne geçmiş görünüyor.

Video