reklamı kapat

POPÜLER

oppo ekran altı kamera

Android 12 temelli OPPO “ColorOS 12” için ilk tarih ortaya çıktı

Dünyanın en büyük akıllı telefon firmalarından birisi olan OPPO, Android 12 temelli ColorOS 12 için tarihi kendisi sızdırmış durumda.

Android 12 temelli OPPO ColorOS 12 arayüzü, firmanın kendi dijital asistanına göre 13 Eylül tarihinde resmi olarak görücüye çıkarılacak gibi görünüyor.

Bu detay için henüz firma resmi bir açıklama yapmıyor ancak OPPO’nun akıllı asistanı Breeno sürpriz şekilde çok net bir tarih veriyor. Bu arada bu tarihin genel olarak herkesi ilgilendirdiği düşünülüyor.

Çünkü OPPO’nun eylül ayında Android 12 için çıkışı başlatacak olması, diğer firmaların da eylül ayında bir adım atabileceğini gösteriyor. Android 12 odaklı dağıtımların Türkiye’de ise 2022’de çoğalması bekleniyor.

Ancak yine de 2021 sonunda Türkiye’de Android 12’ye geçen amiral gemileri olacaktır. Burada ilk adımları Samsung’un atması bekleniyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

OPPO yakında yeni bir telefon serisi tanıtabilir

Bilmeyenler için firma, şu an A, F, K, Reno ve Find serisi altında birçok akıllı telefon sunuyor. Kaynaklara göre bunlar arasına yakında “N” serisi de dahil edilecek.

OPPO’nun ürün gamında N serisi bir ilke imza atmayacak. Çünkü firma bu seri altında daha önce N1, N1 mini ve N3 isimli akıllı telefonlar satışa sunmuştu. Ancak bu çok uzun yıllar (2014) önceydi.

N serisini güncel modeller ile geriye getirecek teknoloji devi, bu seride çıkacak cihazları hangi pazarlarda satacak henüz bilinmiyor. Ancak bu pazarlar arasında Türkiye’nin de olma ihtimali bulunuyor.

İlginizi Çekebilir

OnePlus’ın arkası renk değiştirebilen modeli