reklamı kapat

POPÜLER

Realme Pad

Android tablet Realme Pad için yeni detaylar kendisini gösterdi

Türkiye pazarında resmi olarak yer alan firmalardan Realme, ilk Android tableti Realme Pad için resmi paylaşımları sürdürüyor.

Realme Pad, firmanın ilk Android tablet modeli olarak merak uyandırmış ve geçtiğimiz haftalarda bir ön gösterim şeklinde lanse edilmişti. Bu ön gösterimde modelin tasarımı ve ismi gözler önüne serilmiş, aynı zamanda tabletin LCD değil AMOLED ekran üzerine kurulduğu açıklanmıştı.

Yeni gelen bilgilerin netleştirdiği üzere bu ekran tam olarak 10,4 inç boyutunda ve WUXGA+ (2000×1200) çözünürlük sunuyor. Yüzde 82’nin üzerinde ekran-gövde oranı olan tablet, LCD yerine AMOLED ekran kullanılması ile kullanıcıları şimdiden memnun ediyor. Burada üzücü kısım ise ekranın 90 Hz ya da üstü yüksek yenileme sunmuyor olması oluyor.

Diğer sızanlara göre tabletin kalbinde MediaTek imzalı Helio G80 işlemci yer alıyor. Bu işlemci daha güçlü bir model bekleyenleri biraz hayal kırıklığına uğratıyor. Ancak burada maliyete odaklanılıyor.

Realme Pad, arkasında tek bir kamera taşıyor. Güç butonu üste, ses açma kapatma butonları ise yan üste konumlandırılan tablet, 7.100 mAh pil üzerine kuruluyor ve bağlantı için USB-C kullanıyor.

Çift hoparlör ile 3.5 mm kulaklık girişi taşıyan ve microSD üzerinden depolama artışına izin veren tablet, yukarıdaki resmi videoda arka tasarımını net olarak sergiliyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Realme Pad Android tablet Türkiye’de de satılacaktır

Hep söylediğimiz gibi yakında Realme GT serisi akıllı telefon modellerini resmi olarak Türkiye’de satacak firmanın, ilk dizüstü Realme Book ile beraber ilk Android tabletini de Türkiye pazarına getirmesi çok olası görünüyor. Ancak bunun halen kesin olmadığını belirtmek gerekiyor.

Tabletin 9 Eylül tarihinde resmi olarak tanıtılması ve satış konusunun o zaman gelecek basın bülteni ile netleşmesini bekliyoruz.

İlginizi Çekebilir

OnePlus’ın arkası renk değiştirebilen modeli