reklamı kapat

POPÜLER

Andy Rubin’in geliştirdiği Essential’ın kulaklık girişi tercihi

Uzun bir zamandır nasıl bir telefon olacağını merakla beklediğimiz Essential Phone nihayet tanıtıldı. Piyasadaki akıllı telefonlardan farklı havası ve özellikleriyle dikkat çeken cihaz kulaklık girişi konusunda iPhone‘un yolundan gidiyor. Peki bu tercih Android kullanıcıları tarafından kolayca benimsenebilecek mi?

Bildiğiniz gibi Apple geçtiğimiz sene tanıtılan iPhone 7 ile birlikte kulaklık girişine veda etti. Alınan bu karar birçok kullanıcı tarafından eleştirilse de, iPhone 7’nin satışlarında bir kayıp yaşanmadı. Aksine iPhone 7 rekor seviyede satıldı. Bu durum da diğer akıllı telefon üreticilerini benzer bir tercih yapmaya itiyor. Fakat her markanın müşteri kitlesinin farklı olduğunu göz ardı etmemek gerekiyor. Apple kullanıcılarının kulaklık girişinin eksikliğini bir sorun olarak görmemesi, diğer kullanıcıların da aynı fikirde olacağı anlamına gelmiyor.

Android cihazlara baktığımızda benzer bir tercih yapan markaların mevcut olduğunu görüyoruz. LeEco, HTC U Ultra ve U11, son olarak da ekstra ince Moto Z‘nin kulaklık girişi kullanmadığını görüyoruz. Fakat bahsi geçen tüm bu örneklerde kullanıcılar kulaklık girişinin eksikliğinden memnun olmadı. Bu durum da yeni modellerin satış rakamını ciddi oranda etkiledi.

Android kullananların kulaklık girişi olmayan telefonlara bakışını değiştirecek cihaz Essential Phone olabilir. Andy Rubin’in bu tercihi satış rakamlarına nasıl yansıyacak, bekleyip göreceğiz.