reklamı kapat

POPÜLER

Anker, taşınabilir güç istasyonu

Anker, taşınabilir güç istasyonu “757” ile ses getirdi

Mobil dünyanın en önemli aksesuar sağlayıcıları arasında yer alan Anker, taşınabilir güç istasyonu gibi başka ürünler de geliştiriyor.

Bu bağlamda karşımıza çıkan Anker imzalı yeni taşınabilir güç istasyonu 757, firmanın alandaki en gelişmiş çözümü olarak ses getiriyor. Bu ürün, elektriğin kesildiği ya da araziye çıkılan durumlar için özel olarak hazırlanmış. Tüm elektrik ihtiyacını üzerine alabilen model, bunun için bünyesinde çok sayıda büyük ve küçük port taşıyor. Modelin kalbinde ise 1.229Wh kapasitede Lityum Demir Fosfat (LiFePO4) pil paketi yer alıyor. Açıklamaya göre bu pil paketi lityum-iyon versiyonlara oranla çok daha uzun ömürlü ve yüksek hızda şarj edilebiliyor. Burada spesifik olarak 3 bin şarj döngüsü ve 50 bin saatlik kullanım, “beş yıllık garanti” altında tüketiciye sunuluyor. 1.500 watt çıkış gücü bulunan ürün, bünyesinde bir LED ışık da taşıyor.

1.400 dolarlık bir yurt dışı fiyatı olan yani kesinlikle ucuz olmayan Anker taşınabilir güç istasyonu, elbette ufak bir seçenek değil ve 20 kg’lık bir ağırlığa sahip. Özel bir sistem ile yüzde 80′ doluluğa 1 saat içerisinde çıkabilen ürün, firmanın yakında kullanıma sunulacak güneş panelleriyle de doldurulabilecek. Üçlü panel sistemiyle güneşli günlerde 757’nin yüzde 80 doluluğa 4 saate yakın bir sürede getirilebileceği aktarılıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Anker 757’nin Türkiye’de resmi olarak satılmasını şimdilik pek fazla beklemiyoruz. Ancak firma Türkiye’de resmi olarak bulunuyor ve bu konuda bir sürpriz yapabilir. Bu arada Anker gündeme bundan önce de ilk üç boyutlu yazıcısı ile gelmişti. Onun tüm detaylarına direkt olarak buradan ulaşabilirsiniz.

Anker imzalı taşınabilir güç istasyonu yanında bu da ilginizi çekebilir: Ferrari’nin nefes kesen otomobili ile tanışın