reklamı kapat

POPÜLER

Apple LOG Tasarım

Apple, 2024 yılında bu yeni ürünlerle karşımıza çıkabilir

Teknoloji devi Apple, 2024 yılında karşımıza çok sayıda yeni ürün çıkaracak. Peki tam olarak neler gelecek? İşte yeni tahminler;

İlk olarak kesin olarak 2024’ün eylül ayında tanıtılacak dört modelli iPhone 16 ailesini aradan çıkaralım. Diğer ürünlere bakarsak Mark Gurman’a göre Apple’dan bahar döneminde yüzde 99 ihtimalle OLED ekranlı yeni iPad Pro’lar ve birisi 12,9-inç boyutunda iki farklı versiyona sahip yeni iPad Air modelleri gelecek. 2024’ün ilk çeyreğinde daha önce tanıttığı Vision Pro’yu pazara sunacak Apple, 2024’te yenilenmiş Magic Keyboard ve Apple Pencil modelleriyle de ses getirecek gibi görünüyor. Buna ek olarak yeni yılda M3 işlemcili 13-inç ve 15-inç ekranlı MacBook Air’lerin tanıtılacağı da sağlam kaynak Gurman tarafından verilen bilgiler arasında yer alıyor. 2024’te, yüksek ihtimalle de iPhone 16’lar ile birlikte USB-C’li yeni AirPods modellerini tanıtacağı iddia edilen teknoloji devi, donanımsal açıdan genel olarak yoğun bir yıl geçirecek. Apple’ın yazılım tarafı da yoğun olacak çünkü iOS 18 ile beraber üretken yapay zeka konusunda büyük adımlar atılacak.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Apple bu aralar kendi modem birimiyle gündemden inmiyor. Şirket kaçıranlar için 2019 yılında Intel’den yaptığı satın alım ile beraber kendi 5G modem birimini geliştirmeye başladı. Uzun zamandır masada olan bu ürün ile Qualcomm’a olan bağımlılığını bitirmek isteyen şirket, bu konuda sorunlar yaşıyor ve bu durum gecikmelere neden oluyor. Mark Gurman en son bu gecikmeler nedeniyle modemin aktif kullanıma alınması ancak 2026 yılında olabilir demişti.

Şu an hız konusunda rekabetin çok gerisinde olduğu düşünülen modem hakkında bir Apple çalışanının Gurman’a, “Neden Intel’in başarısız bir projesini alıp bir şekilde başarılı olabileceğimizi düşündük, bu bir muamma” dediği dahi iddia edilmişti.

Geçtiğimiz hafta ortaya atılan birden fazla iddia ise şaşırtıcı şekilde Apple’ın bu konuda planları rafa kaldırdığı yönünde oldu. Elbette henüz resmi bir açıklama yok, aynı zamanda Apple’a yönelik sağlam kaynaklar da henüz konuşmadı ancak üst üste gelen başarısızlıklar, Apple imzalı 5G modem macerasını tam olarak başlamadan bitirmiş ya da başka bir deyişle sona erdirmiş olabilir.

Apple haberleri yanında bu da ilginizi çekebilir: Apple Mac Studio ve Studio Display