reklamı kapat

POPÜLER

Apple Mac

Apple’a yönelik çok ilginç “oyun bilgisayarı” haberi

Teknoloji devi Apple, gerçekten çok ilginç bir haberle gündemde bulunuyor. Firma daha önce hiç eşleştirilmediği bir alana mı giriyor?

Apple’ın Mac bilgisayar modelleri bildiğiniz üzere kesinlikle oyun odaklı bilgisayarlar değil. Bu sistemlerde elbette Windows yükleyerek ya da Mac için çıkmış oyunları kurarak oyun oynayabiliyorsunuz. Ancak kimse “oyun amacıyla” bir Mac satın almıyor, almaması gerekiyor. Apple’ın genel anlamda bu konuda hiçbir çalışması bulunmuyor. Ancak bu durum yakında değişebilir. Şimdilik altı çok doldurulamayan yani net olmayan haberlere göre Apple, WWDC 2020’de oyun odaklı bir üst düzey MacBook ya da iMac tanıtacak. Bu gerçekten “inanılmaz” görünüyor ve çok da olası durmuyor. Yüksek oyun performansına odaklanan en az 5 bin dolarlık bir Mac hazırladığı iddia edilen firma, son yıllarda çok gelişmesine rağmen oyun bilgisayarı dünyasına adım atmaz gibi geliyor. Ancak yine de kapayı tamamen kapatmamak gerekiyor. Çünkü Mac sistemlere Windows çok rahat şekilde yükleniyor ve gerçekten güçlü bir makinenin dikkat çekebileceği tahmin ediliyor. Pazardan biraz daha ucuz yapılırsa (Çok mümkün olmasa da) yüksek kaliteli bir ekrana sahip cihazın Apple’dan da olsa şansı bulunuyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Apple, 2019’da oyun konusunda sadece Arcade servisiyle ses getirdi

Apple Arcade biliyorsunuz temel olarak Netflix’in oyun versiyonu. Apple’ın mobil oyun tutkunlarını fazlasıyla sevindirdiği servisi, bünyesinde 100’den fazla iOS, macOS ve tvOS işletim sistemli cihazlara özel yüksek kaliteli oyun barındırıyor. Kişilerin tek tek her oyuna değil aylık abonelik ile tüm oyun kataloğuna erişim sağlayabildiği serviste sunulan yapımlar, internete bağlı ya da internet olmadan oynanabiliyor. Bir cihazda bıraktığınız oyunu başka bir cihazda devam ettirmenize imkan tanıyan servis, bünyesinde herhangi bir reklam taşımıyor. Apple Arcade servisi için harcanan paranın tam 500 milyon doları aştığı aktarılırken, servis aile içerisinde beş kişiye kadar paylaşım desteği de veriyor.

İlginizi Çekebilir

Xiaomi’nin yeni akıllı saat modeli