reklamı kapat

POPÜLER

Apple, AirPods taleplerine yetişemiyor!

02 Ağustos 2017

Apple’ın büyük beğeni toplayan kablosuz kulaklığı AirPods beklenenden çok daha fazla ilgi görüyor. Öyle ki teknoloji devi kullanıcı taleplerine yetişme noktasında sorun yaşıyor.

Kısaca hatırlatmak gerekirse tamamen kablosuz bir kulaklık olan AirPods geçtiğimiz sene gün yüzüne çıkmıştı. Başlangıçta sadece beyaz renkte üretilen kulaklık daha sonra siyah seçeneğine de kavuşmuştu. Bu mat siyah tasarım da fazlasıyla beğenilmişti. Satışlar konusunda iyi bir başlangıç yapan AirPods’a olan ilgi her geçen gün arttı. Kullanıcıların olumlu yorumları cihazın daha fazla dikkat çekmesine neden oldu.

Apple‘ın Q3 kazançları açıklanırken AirPods’un ismi de anıldı. Apple’ın CEO’su Tim Cook bu kablosuz kulaklığın gördüğü ilgiye değinmeden geçemedi. Kulaklığın gördüğü talep nedeniyle üretim kapasitesinin yetersiz kaldığını dile getirdi. Kapasiteyi artırmalarına rağmen henüz talebe yetişemediklerini açıkladı. Bu durumu “AirPods için inanılmaz bir talep görüyoruz. Creative Strategy’in anketine göre kullanıcılarımızın yüzde 98’i bu kulaklıktan memnun. Üretim kapasitesini artırdık. Cihazları kullanıcılarımıza olabildiğince hızlı iletmek için çabalıyoruz. Tüm çabalarımıza rağmen talebe yetişme konusunda zorlanıyoruz.” sözleriyle özetledi.

Bu noktada AirPods’un Türkiye’de 899 TL‘den alıcı bulduğunu hatırlatmakta yarar var. Kısacası bu kablosuz kulaklığın yüksek fiyatı kullanıcıların taleplerini azaltmıyor. Aksine yapılan olumlu yorumlar taleplerin her geçen gün artmasına neden oluyor.

YORUMLAR