reklamı kapat

POPÜLER

Apple çok büyük bir şirketi satın almaya hazırlanıyor

Apple çok kısa aralıklarla bazı yeni şirketleri bünyesine katıyor. Bu şirketler kendi alanlarında başarılı olsa da kullanıcılar tarafından pek tanınmıyor. Teknoloji devinin bu zamana kadarki en büyük ve bilindik satın alımı ise Beats. Uzun bir süre önce Beats’i satın alan Apple, teknoloji dünyasında oldukça ses getirmişti. Görünüşe bakılırsa Apple bunun gibi epey büyük bir satın alım için kolları sıvıyor.

Barclays’in analistleri Mark Moskowitz ve Daniel Gaide’nin aktardıklarına göre Apple şu sıralar yeni bir satın alım süreci içerisinde. Bu satın alımı farklı yapan ise diğerleri gibi küçük çözümler sunacak değil Apple’ı daha ileriye taşıyacak bir şirketin satın alınacağı iddiası. Analistlerin belirttiğine göre yatırımcıların söylediğine bakılırsa Apple büyük bir medya kuruluşunu satın alabilir. Böyle bir satın alımın gerçekleşmesi halinde Apple’ın kendi TV şovlarını ve hatta dizi ya da filmlerini yapabileceği düşünülüyor. Son zamanlarda Apple Music’i videolarla ve özel serilerle zenginleştirmek istediği bilinen Apple’ın bu satın alımla Apple TV deneyimini de farklı bir noktaya taşıyabileceği söyleniyor.

Öte yandan Apple’ın medya şirketi yerine bulut odaklı bir şirketi satın alabileceği de söylenenler arasında yer alıyor. Bu türdeki bir satın alımın uzun vadede Apple’a daha fazla yarar sağlayabileceği dile getiriliyor. Apple’ın nasıl bir adım atacağını hep birlikte göreceğiz.