reklamı kapat

POPÜLER

Apple

Apple duyurdu: “Gezegenimiz kadar büyük bir plan”

Teknoloji devi Apple, kısa süre önce önemli bir duyuruya imza attı. Firma çevreye zarar vermeyen bir şirket olmak adına büyük bir plan içerisinde.

Apple, şimdiden karbon nötr bir şirket olduğunu belirtiyor ve en geç 2030’da ürünlerimiz de karbon nötr olacak diyor. Firma bu çevre için çok önemli olan konuda şunları da belirtiyor: “Dünyanın en yenilikçi ürünlerini geri dönüştürülmüş malzemelerle tasarlıyoruz. Yakında tümünü temiz enerjiyle ve sıfır karbon ayak iziyle üretmeye başlayacağız. Bunun imkansız olduğunu söyleyenler var. Oysa biz Apple’da farklı düşünüyoruz.” Bu önemli planı için burada ulaşabileceğiniz bir sayfa da hazırlayan firma, karbon nötr ürün döneminin nasıl olacağını ve buna ulaşmak için şimdi yaptıklarını da aktarıyor. Burada özellikle geri dönüşüm üzerine vurgu yapan Apple, “Her iPhone’un içinde yeni bir iPhone yaşar.” gibi iddialı başlıklar aktarıyor ve “Emisyonları olabildiğince azaltırken geriye kalan emisyon miktarını dengelemek için yeryüzündeki ormanlar, sulak alanlar ve otlaklar gibi doğal karbon gidericilere yatırım yapıyoruz.” açıklamasında bulunuyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Apple çevreye olabildiğince az zarar vermek istiyor

Süreç hakkında firmanın Çevre, Politika ve Sosyal Girişimlerden Sorumlu Başkan Yardımcısı Lisa Jackson, “Gezegeni korumak için imkansızı başarmanın olağan bir iş haline gelebileceğini herkese göstermeliyiz.” diyor. Bu arada Google gibi diğer teknoloji devleri de bu konuda ciddi yatırımlar yapıyor.

İlginizi Çekebilir

Temiz çevrenin bir parçası elektrikli scooter’lar ve planlanan yarış turnuvası