reklamı kapat

POPÜLER

Apple

Apple, IBM ile iş birliği anlaşması imzaladı

Apple ve IBM, kurumsal pazara yönelik bir ortaklık anlaşması imzaladığını duyurdu. Anlaşmaya göre iki şirket, sektöre yönelik 100’ün üzerinde uygulama geliştirecek. Yapılan iş birliği sonucunda IBM, büyük veri ve analiz uzmanlığıyla Apple’a, Cupertinolu şirket ise iPhone ve iPad’in kullanıcı deneyimiyle IBM’e katkı sağlayacak.

Kurumsal pazarda mobilite konusunda yaşanan zorlukların üstesinden gelmek için güçlerini birleştiren Apple ve IBM, mobil cihazların kurumsal sektörde daha fazla kullanılmasını hedefliyor. IBM, kurumsal uygulamaları bünyesinde barındıran iOS cihazları bu yıl içinde kurumsal müşterilerine satmayı planlıyor. Kurumsal pazara yönelik geliştirilen uygulamaların bu yılın sonbaharında yayınlanacağı belirtiliyor. Yapılan anlaşma, IBM’in bulut altyapısını kullanacak bu uygulamaların Apple’ın iCloud gibi servislerinden faydalanmasını; AppleCare servisinin kurumsal ihtiyaca yönelik olarak düzenlenmesini de kapsıyor. Kurumsal pazarda lider olan Microsoft’la rekabet edebilmek için Apple’ın böyle bir iş birliği anlaşması imzaladığı söyleniyor.

Apple CEO’su Tim Cook, kurumsal alanda keşfedilmesi gereken yeni bir seviye olduğunu, bu seviyeye tek başına çıkamayacaklarının farkında olduklarını belirtti. Cook, IBM ile benzer bir ruha sahip olduklarını da ifade etti. IBM CEO’su Ginni Rometty ise Apple ile birlikte çalışmaktan dolayı çok mutlu olduklarını dile getirdi.

İLGİLİ HABERLER