reklamı kapat

POPÜLER

Apple Mac iPhone
Apple Mac iPhone
Apple Mac iPhone

Kurumsal alanda çalışanlar en çok hangi “telefon ve bilgisayarı” istiyor?

Hatırlarsınız yıllar önce iş insanları akıllı telefon olarak hep BlackBerry tercih ediyordu. İlk iPhone çıktıktan sonra bu durum değişmeye başladı ve sürece Android akıllı telefonlar da dahil oldu. Peki gelinen noktada çalışanlar şirketlerinden hangi cihazları istiyor?

Advertisement

Jamf’ın araştırmasına göre şu an kurumsal organizasyonların yüzde 52’si çalışanlarına bilgisayar seçme şansı tanıyor. Bunun sonucunda ise çalışanlardan daha çok Mac talebi geldiği görülüyor. Buna göre çalışanların yüzde 72’si Mac, yüzde 28’i ise Windows / Linux bilgisayar istiyor. Bu durum mobil tarafta da Apple’ın lehine görünüyor. Bakıldığı zaman kurumsal organizasyonların yüzde 49’u çalışanlarına iş telefonu seçme tanıyor. Bu tarafta ise liderlik yüzde 75’le iPhone‘da yer alıyor. Yüzde 25’lik kısım ise Android bir telefon kullanmak istiyor. Yine araştırmaya göre çalışanlar, istedikleri cihazla daha yüksek verimlilik seviyesine ulaşabiliyor. Bu da elbette iki taraflı bir kazanım olarak faydalı görünüyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Apple Mac iPhone
Apple Mac iPhone

Kurumsal alanda iPhone ve Mac hakim

Global olarak birçok şirket ile yapılan araştırma, sektörün tercihlerine uzaktan da olsa güzel bir bakış attırıyor. Genel olarak daha stabil ve sorunsuz olmasıyla bilinen Apple cihazlar, görünüşe bakılırsa daha çok tercih ediliyor. Ancak bu araştırma sadece “seçme şansı sunan şirketler” için geçerli. Dünya üzerinde çalışanlarına bu esnekliği sunmayan ve belirli bir platforma mahkum bırakan binlerce şirket bulunuyor.

İlgili Video

Karşınızda en güçü iMac modeli