reklamı kapat

POPÜLER

Apple Samsung OLED iPhone X Plus

Apple ile Samsung’un yeni OLED anlaşması, yeni bir iPhone’a mı işaret ediyor?

Teknoloji devi Apple, biliyorsunuz iPhone X‘da Samsung tarafından üretilen OLED ekranları kullanıyor. Ortaya çıkan yeni bilgiler ise ikili arasındaki ticaretin büyüdüğünü gösteriyor. Peki bunu arkasında ne bulunuyor?

Samsung‘un 2017 yılında Apple‘a yaklaşık 50 milyon OLED panel sağladığı belirtiliyor. Yeni yıl için masaya oturan ikili, söylendiği kadarıyla 2018 için 180-200 milyon adet OLED panel için anlaşmış durumda. Miktarın bu kadar büyümesinin arkasında ise yeni bir iPhone‘un olabileceği belirtiliyor. Yapılan tahminlere göre Apple, 2018’de tanıtacağı iPhone X Plus modeli için hazırlık yapıyor. İkinci jenerasyon iPhone X ile tanıtılacak bu model, söylendiği kadarıyla 6,5 inç boyutunda bir ekrana ev sahipliği yapacak. İkinci jenerasyon iPhone X‘u ise 5,8 inç’de tutacağı söylenen şirket, yıl boyunca oluşacak yoğun talebi karşılamak adına rakibine sağlam bir sipariş geçmiş görünüyor. Ayrıca yıl içerisinde karşımıza çıkacak LCD ekranlı iPhone’ların olduğu biliniyor.

Apple ve Samsung en büyük ticari ortaklardan

Akıllı telefon piyasasında çekişmelerine rağmen birçok parçayı Apple‘a Samsung tedarik ediyor. Yeni sipariş için rakibine 22 milyar dolarlık bir ödeme yapacağı belirtilen dünyanın en değerli firması, her panele ortalama 110 dolar ödeme yapıyor. Siparişi verilen OLED panelleri esnek olduğu da belirtmekten fayda var. Ancak bu tahmin ettiğiniz gibi esnek ekranlara işaret etmiyor. iPhone X’un tamamen çerçevesiz alt bölümü, panelin aşağıdan içe doğru döndürülmesiyle sağlanıyor.