reklamı kapat

POPÜLER

Apple

Apple’ın 1 milyar dolar bütçeli planları

Bu akşam Türkiye saati ile 20:00’da yeni ürünlerini tanıtmaya hazırlanan Apple, bambaşka bir alanda 1 milyar dolarlık bütçesiyle ilginç planlar yapıyor.

Apple her ne kadar bu akşam tanıtacağı iPhone modelleri ile gündemde olsa da firmanın farklı bölümleri, kıskandıracak bütçelerle ilginç atılımlar gerçekleştiriyor. Firmanın, Zack Van Amburg ve Jamie Erlicht’in başında olduğu video departmanı iki filmin haklarını satın alarak film endüstrisine yatırımları hızlandırıyor. Aile odaklı filmler olduğu belirtilen bu anlaşma Wolfwalkers ve The Elephant Queen’i kapsıyor. Hakları satın alınan Wolfwalkers, Oscar adayı stüdyo Cartoon Saloon tarafından hazırlanan bir animasyon. Global dağıtım hakları satın alınan The Elephant Queen ise Toronto International Film Festivali’nde yer alan bir belgesel.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

En az 1 milyar dolarlık bütçe

Anlaşmalar firmanın Hollywood’a yönelik planlarına da ışık tutuyor. Kendi yayın servisi için dizi anlaşmaları konusunda çok cömert olan firmanın filmlere yönelik anlaşmaları ise daha ağır ilerliyordu. Cartoon Saloon anlaşması ise firmanın Oscar’lık işler peşinde koştuğunu gösteriyor. Söz konusu filmlerin sinema yansıması şimdilik belirsizliğini koruyor. İki yöneticinin geçtiğimiz yıl, bir yıl içinde harcanmak üzere 1 milyar doların üzerinde bütçeleri bulunduğu basına yansımıştı. Dizi, film alanında yükselişe geçmek isteyen firmanın yıl içinde farklı dizi projelerine yaptığı uçuk yatırımlar da yine oldukça konuşulmuştu.

Wolfwalkers animasyonu, kurtların şeytani göründüğü bir evrende geçiyor. Genç bir avcı çırağı, babasıyla beraber İrlanda’ya gelerek son kurt sürüsünü de öldürmeyi amaçlıyor. Ancak yerli bir kızı kurtarmasıyla beraber işler değişiyor. The Elephant Queen ise bir film sürüsünün başının ailesini korumak için yaptıklarını konu ediniyor.

İlginizi çekebilir

Wolfwalkers fragmanı