reklamı kapat

POPÜLER

Apple

Apple’ın iOS için hazırladığı öğretici videolar yayında [İzle]

Geçtiğimiz yıl ipuçları ve müşterilerden gelen sorular için Twitter hesabı açan Apple, şimdi de destek uygulaması için bir YouTube kanalı hazırladı. Şirket, iPhone ve iPad’lerde merak edilen özelliklerin nasıl yapılacağını kısa öğretici videolarda anlatmaya başladı.

1-2 dakika uzunluğundaki videolarda bir e-posta’ya nasıl bir dosya ekleneceği, iOS platformunda bir fotoğraf nasıl silineceği, telefonda arama tarihçesi nasıl silineceği ve iOS cihazlarda nasıl duvar kağıdı değiştirileceği gösteriliyor. Bu videolar haricinde de işe yarar öğretici videoların yer aldığını ve bu videoların İngilizce altyazı seçeneğiyle geldiğini belirtmekte yarar var. Şu anda toplam 10 adet öğretici videosunun yer aldığı YouTube kanalın ne kadar güncel kalacağı ise henüz belli değil. Ancak şirketin ilerleyen günlerde kanalına yeni videolar eklemesi kuvvetle muhtemel.

Apple Destek YouTube kanalında iOS ipuçları ve püf noktaları yer alıyor

Destek kanalı, şirketin mevcut resmi YouTube kanalına katılıyor ve 2016 yılının mart ayında kullanıma sunulan resmi Twitter hesabının yanı sıra Kasım 2016’da piyasaya çıkan Apple Destek iOS uygulaması ve Apple Destek web sitesinin ana sayfasını tamamlıyor. Haberin devamındaki videolar üzerinden Cupertinolu şirketin hazırladığı öğretici videolarından bir kısmını izleyebilirsiniz. Şirketin hazırladığı tüm öğretici videolara buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

VİDEO