reklamı kapat

POPÜLER

Apple kurucularından Steve Wozniak uzay sektörüne girdi: Privateer Space

Apple kurucularından Steve Wozniak uzay sektörüne girdi: Privateer Space

Steve Jobs ile beraber Apple şirketini kuran ünlü isim Steve Wozniak, Alex Fielding ile beraber uzay sektörüne adım attı, Privateer Space doğdu.

Biliyorsunuz son yıllarda SpaceX gibi firmalar uzaya bakış açısını değiştirdi. Özel uzay şirketleri sayesinde ticari şirketlerin uzaya erişimi çok daha kolay hale geldi. Çünkü SpaceX gibi firmalar süreci eskiye oranla inanılmaz ucuzlattı.

Son dönemde sürecin ticari gibi turizm tarafı da gelişmeye başladı. Virgin Galactic ve Blue Origin firmalar, uzayın sadece devlet destekli astronotlara olmayacağını, parası olan herkesin uzaya çıkabileceğini gözler önüne serdi.

İşte bu dönemde şimdi Privateer Space ses getirdi. Bu şirketin arkasında yukarıda da dediğimiz gibi Apple şirketini kuran Steve Wozniak ve Ripcord kurucusu Alex Fielding yer alıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Steve Wozniak, Privateer Space ile ses getirdi

Privateer Space şirketi için şimdilik çok fazla bilgi yok. Firma eylül ayı bitmeden hedefleri ve sunacakları hizmetler konusunda daha fazla bilgi vereceklerini aktarıyor. Bu açıklamaların direkt olarak Steve Wozniak tarafından yapılması bekleniyor.

Şimdilik sadece yukarıdaki YouTube videosunu yayımlayan şirket, burada uzayı tüm insanlık için ulaşılabilir ve güvenli kılma mottosunu karşımıza çıkıyor. Açıklamada tüm insanlık deniyor ancak uzay konusunda halen en ufak adımlar dahi milyon dolarlar ediyor.

Uzayın tüm insanlık için ulaşılabilir hale gelmesi için önümüzdeki daha en az 20-30 yıl bulunuyor.

İlginizi Çekebilir

Google’ın Türkiye’de de açık olan deprem algılama sistemi