reklamı kapat

POPÜLER

Apple

Apple, M4 iPad Pro reklamı için özür dilemek zorunda kaldı

 - Güncelleme: 16 Mayıs 2024 08:50

Teknoloji devi Apple, farklı sosyal medya kanallarında yayınladığı M4 iPad Pro reklamı için özür dilemek zorunda kaldı.

Apple’ın yeni M4 işlemcili ve OLED ekranlı iPad Pro için hazırladığı, şirket CEO’su Tim Cook tarafından X üzerinde paylaşılan aşağıda izleyebileceğiniz resmi tanıtım videosu, dün çok ciddi eleştiriler ile karşı karşıya kaldı. iPad Pro’nun sanatçıların ve diğer içerik üreticilerinin kullandığı tüm araçların yerini alabileceğini gösteren “Crush” adı verilen reklam (İçerikte hidrolik pres ile çok sayıda müzik enstrümanı eziliyor), sanatçılara ve diğer yaratıcı kişilere bir “hakaret” olarak görüldü. Apple bunun üstüne nadir bir adım attı ve çok tepki çeken bu reklam için özür dileyerek içeriği televizyonda yayınlama planını iptal etti. Tim Cook’un resmi X hesabında halen duran videonun bir benzerini, uzun yıllar önce LG’nin de ürettiği ortaya çıktı.

Tanıtılan yeni modeller hakkında “Öğrenciler, içerik üreticileri, küçük işletmeler ve daha birçok kullanıcı iPad Air’i performansı, taşınabilirliği ve çok yönlülüğü için seviyor. Üstelik tümü, uygun bir fiyatla sunuluyor. Bugün iPad Air her zamankinden daha da iyi.” diyen Apple’ın Ürün Pazarlamadan Sorumlu Başkan Yardımcısı Bob Borchers sözlerini şöyle sürdürdü:

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

İlk kez iki farklı boyut seçeneğiyle sunduğumuz, yeniden tasarlanan 11 inç ve yepyeni 13 inç iPad Air’i tanıttığımız için çok heyecanlıyız. Muhteşem Liquid Retina ekranı, M2 çipin olağanüstü performansı, inanılmaz yapay zeka becerileri ve yeni aksesuarları destekleyen renkli, taşınabilir tasarımı sayesinde iPad Air şimdi her zamankinden daha güçlü ve çok yönlü.”

“Dünyanın en iyi ekranını, en yeni M serisi çiplerimizin sunduğu üstün performansı ve gelişmiş aksesuarları portatif bir tasarımda bir araya getiren iPad Pro hem farklı meslek gruplarından profesyonellerin hem de en üst düzey iPad deneyiminden faydalanmak isteyen kişilerin gücüne güç katıyor. Büyüleyici derecede ince ve hafif yeni iPad Pro ile bugün bir adım daha ileriye gidiyoruz. Bu, şimdiye kadarki en büyük iPad Pro yeniliği.” diyen Apple’ın Donanım Mühendisliğinden Sorumlu Başkan Yardımcısı John Ternus sözlerini şöyle sürdürdü: “Çığır açan Ultra Retina XDR ekranı, gücünü M4 çipten alan üstün performansı, olağanüstü yapay zeka becerileri ve yepyeni Apple Pencil Pro ve Magic Keyboard desteği ile yeni iPad Pro eşi benzeri olmayan bir aygıt.”

Yeni iPad Pro modelleri yanında bu da ilginizi çekebilir: Etkileyici görünen elektrikli motosiklet konsepti: Zero SR-X