reklamı kapat

POPÜLER

WhatsApp

WhatsApp yeni arayüz tasarımını resmi olarak tanıttı

 - Güncelleme: 10 Mayıs 2024 08:49

Dünyanın en çok kullanılan anlık mesajlaşma yazılımı WhatsApp yeni arayüz tasarımını resmi olarak tanıttı.

WhatsApp, iOS ve Android uygulaması için hazırlanan yeni arayüzü sonunda resmi olarak duyurdu ve detaylarını verdi. Yeşil rengin hakim olduğu modern yeni tasarım, iOS ile Android tarafında oldukça yakın görünüyor, Android uygulamasında artık iOS’taki gibi alt navigasyon barı sunuluyor. Yeni arayüze arananların daha rahat bulunması için sohbet filtreleri (Sohbetler içinde en üste seçilebilir menü şekilde) ekleyen şirket, yeni arayüzde simgeleri de yeniliyor. Koyu modu da güncelleyen ve kontrastı artırarak gece kullanımını daha kolay hale getiren firma, eklenti menüsünü de tazeliyor. Firmadan bundan önce Topluluklar odaklı yeni özellikler duyurulmuş, faydalı yeni özellikler için firmadan gelen resmi açıklama şöyle olmuştu: “Toplulukları kullanıma sunduğumuzdan beri mahalleler, okul dernekleri, hobi tutkunları gibi ortak ilgi alanlarına sahip insanların ilişkili grupları birbirine bağlı ve düzenli tutmak için bu özelliği nasıl kullandığını görmekten heyecan duyuyoruz. Toplulukları birbirine daha da yakınlaştırabilmek amacıyla, insanlara WhatsApp’ta etkinlikler düzenlemenin yeni bir yolunu sunuyor ve üyelerin yöneticilerden gelen önemli güncellemelere yanıt verebilmesi için Duyuru Gruplarında organize edilmiş yanıtları kullanıma açıyoruz. Etkinlikler sayesinde insanların sanal bir toplantı ya da doğum günü yemeği gibi buluşmalarını doğrudan WhatsApp’ta planlaması artık çok daha kolay.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Herkes etkinlik oluşturabilir ve diğer üyeler de yanıt vererek katılım durumlarını tüm gruba bildirebilir. Konuklar etkinliği grubun bilgi sayfasında da bulabilir ve etkinliğe gidecek olanlar etkinlik zamanı yaklaştığında otomatik bildirim alır. Şimdilik bir Topluluğun bünyesindeki grupların kullanımına açılan Etkinlikler, önümüzdeki aylarda tüm gruplara sunulacak. Bir diğer yenilik, Duyuru Gruplarına getirdiğimiz yanıtlar özelliği. Böylece hem yöneticiler üyelerinden haber alabilecek hem de bu gruplar sayesinde Topluluğunuzda neler olup bittiğini kolayca takip etmeye devam edebileceksiniz.

Yanıtların gruplandırılması ve küçültülmesi sayesinde başkalarının söylediği şeyleri bağlam içinde görebilirsiniz ve bildirimler herkes için sessize alınır. İnsanlara WhatsApp’ta hayatlarını düzenli tutma imkanı tanıyacak daha fazla araç sunmak için önümüzdeki aylarda Topluluklarda ve gruplarda yeni özellikleri kullanıma açmaya devam edeceğiz. Hem burada hem de uygulamadan ulaşabileceğiniz WhatsApp Kanalımızda daha fazlasını paylaşacağız.”

WhatsApp haberleri yanında bu da ilginizi çekebilir: İddialı AR gözlük Xiaomi Wireless AR Glass Discovery Edition