reklamı kapat

POPÜLER

Apple Music

Apple Music’te bir dönem sona eriyor

Dünyanın en büyük online müzik servislerinden biri olan ve Spotify ile başa baş bir mücadeleye giren Apple Music, bugünlere gelmesini sağlayan belki de en önemli özelliklerinden birinden yavaş yavaş vazgeçmeye başlıyor. 

Bilindiği üzere Apple Music ilk kullanıma sunulduğu günden bugüne kadar yeni üyelere ücretsiz olarak uzun bir deneme süresi sunuyordu. Kullanıcılar 3 ay boyunca hiçbir ücret ödemeden Apple Music’i tüm özellikleriyle kullanabiliyordu. Eğer üyelik iptal edilmezse belirli bir ücret ödenerek müzik servisini kullanmaya devam ediliyordu. İptal işlemi yapıldığında ise ücretsiz üyelik tarihinin sonuna kadar kullanıma devam edilebilirken daha sonrasında müzik dinlenemiyor. İlk dönemlerde Apple Music’i denemeye çekinen ve hemen ücretli bir üyelik başlatmak istemeyenleri platforma çeken bu önemli özellik görünüşe bakılırsa yakında tarihe karışabilir.

Belirtilenlere göre Avustralya, İspanya ve İsviçre’de artık 3 aylık deneme süresine dahil olabilmek için de bir ücret ödemek gerekiyor. Bu ücret 0,99 cent olarak belirtilmiş durumda. Dolayısıyla bu ülkeler için tamamen ücretsiz deneme süreci sona ermiş oluyor.

Spotify’ın da bazı ülkelerde benzer şekilde cüretli olarak 3 ay deneme imkanı sunduğunu hatırlatalım. Apple’ın Spotify ile benzer bir politika izlemesinin nedeni henüz bilinmiyor. Bu ücretli deneme süreci sisteminin diğer ülkelere ve en önemlisi bizim ülkemize gelip gelmeyeceği konusunda şimdilik bir bilgi bulunmuyor.