reklamı kapat

POPÜLER

Schalke taraftarları önümüzdeki sezon “akıllı forma” giyecek

Almanya birinci liginde mücadele eden Schalke gerçekleştirdiği sponsorluk anlaşmasıyla birlikte akıllı formayla karşımıza çıkan ilk temsilci olacak.

Giyilebilir teknoloji alanında sunulan ürünlerle birlikte kullanıcılar diledikleri işlemleri hızlı ve çok daha kolay bir şekilde bitirme ayrıcalığına erişiyor. Günümüzde gözlük, ayakkabı ve saat gibi ürünlerle kullanıcıların hayatında olan bu sistemler deneyim açısından da yepyeni bir dünyanın kapılarını aralıyor. Almanya birinci ligi Bundesliga‘da mücadele eden Schalke‘nin taraftarlarıyla tanıştırmaya hazırlandığı akıllı formalar da giyilebilir teknoloji deneyiminin spor karşılaşmaları ve stadyumlardaki ilk temsilcilerinden bir tanesi olarak karşımıza çıkıyor.

Schalke’nin önümüzdeki sezondan itibaren taraftarlarıyla buluşturacağı akıllı formanın arka planındaysa hayata geçirilen bir sponsorluk anlaşması var. Kullanıcılara internet üzerinden market alışverişi yapma imkanı sağlayan AllyouneedFresh ile imzalanan anlaşmayla birlikte formalara gelecek olan teknoloji, Schalke taraftarlarına alışverişlerde çok daha hızlı ödeme yapma olanağıyla birlikte ekstra indirim sağlayacak. Açıklanan ilk detaylara göre bu sistem şimdilik sadece kulübün stadyumu olan Veltins Arena‘da kullanılacak. Akıllı forma projesi kapsamında, forma üzerinde belirlenecek bölgeye bir çip yerleştirileceğini açıklayan kulübün iletişim sorumlusu Anja Kleine-Wilde futbolcuların bu formalardan giyip giymeyeceği sorusuna “Sporcularımızın devre aralarında sosis ve bira almak için restorana gittiğine pek şahit olmayız.” yanıtıyla espirili şekilde şimdilik böyle bir durumun söz konusu olmadığını ifade etti. Stadyum içerisinde bulunan tüm noktalarda bu şekilde ödeme sağlanabilmesi için çalışma gerçekleştirilirken, formanın pek de iyi bir sezonu geride bırakmayan Schalke’ye önümüzdeki sezon şans getirip getirmeyeceğini de biz izleyiciler göreceğiz.