reklamı kapat

POPÜLER

Apple iMac

Apple Silikon’lu 27 inç iMac modeli için yeni bilgiler geldi

Teknoloji devi Apple, Apple Silikon’lu 24 inç iMac modelini yalnız bırakmayacak, yeni yılın ilk yarısında 27 inç iMac modelini de satışa sunacak.

Apple Silikon’lu 24 inç iMac, kalın çerçeveli tasarımı tepki çekmesine rağmen genel olarak çok beğenildi ve ciddi satış rakamlarına ulaştı. İşte bunun üstüne söylendiği kadarıyla bir de 27 inç iMac modeli dahil edilecek.

Pazara iMac Pro adıyla çıkarılma ihtimali de olan ürün, yeni bilgilere göre bazı iddiaların aksine mini-LED değil LCD ekran üzerine kurulacak. Bu kesin değil ancak 24 inç modelde de LCD kullanıldığından mantıklı görünüyor.

Ekranında 24 inç modelden daha yüksek parlaklık sunması beklenen 27 inç model, 24 inç model gibi birden fazla renkte elde edilebilecek. Burada yüksek ihtimalle 24 inç sunulan yukarıdaki seçenekler hazırlanacak.

Apple’ın şu an satışını yaptığı 27 inç iMac’te Intel işlemci yer alıyor ve yılların standart tasarımı bulunuyor. 27 inç modelde M2 işlemcisinin kullanılması olası ancak M1 de karşımıza çıkabilir.

Güncelleme: 27 inç model için bir kez daha mini-LED iddiası ortaya atıldı. Buna göre modelde mini-LED ile beraber 120 Hz yenileme hızı da sunulabilir.

Apple, 27 inç iMac yanında yeni monitör modelleri de geliştiriyor

Apple’dan, söylentilere göre üç yeni monitör geliyor. Sağlam kaynağa göre bunlardan iki tanesi 24 inç ve 27 inç boyutlarda olacak ve bunlar fiyat ile özellikleriyle direkt olarak normal kullanıcılara hitap edecek. Sağlam bir kaynağa göre 24 inç model 4480×2520 piksel çözünürlük, 500 nit parlaklık, 1 milyar renk, DCI-P3 kapsaması ve True Tone sunacak.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

27 inç monitörün mini-LED arka aydınlatma, 120 Hz yenileme ve 5K çözünürlük sunması beklenirken, yeni 32 inç model ise direkt olarak Apple Pro Display XDR monitörün güncellemesi olacak ve yüksek ihtimalle yine 4.999 dolara satılacak. Bu modelde şimdi sunulmayan 120 Hz yenileme hızı verilecek.

Not: Görsel temsilidir.

İlginizi Çekebilir

Xiaomi Mi 11 Ultra’nın içindeki detaylara bakın