reklamı kapat

POPÜLER

Apple mac ve ipad

Apple yeni yılda beş yeni Mac ve üç yeni iPad tanıtacak

Teknoloji devi Apple, 2022 için büyük planlar içerisinde. Yeni yılda söylendiği kadarıyla beş yeni Mac ve üç yeni iPad tanıtacak.

Apple’a yönelik sağlam kaynaklardan Mark Gurman’a göre Apple’dan 2022’de Apple Silikon işlemcili yeni 27 inç iMac Pro, güncellenen tasarıma sahip M2 işlemcili yeni Mac mini, M2 işlemcili yeni MacBook Air, giriş seviyesi yeni MacBook Pro ve Apple Silikon’lu yeni Mac Pro gelecek.

iPad tarafında ise yine Mark Gurman’a göre Apple’dan 2022’de giriş seviyesi yeni iPad, yeni iPad Air ve yeni iPad Pro modelleri gelecek. iPad Pro’lara kablosuz şarj koyacağı Gurman tarafından verilen bilgiler arasında olan Apple, Pro’larda tasarım güncellemesine gidecek bilgisi de dikkat çekiyor. Bu yeni modellerde özellikle yatay kullanıma odaklanılacak tasarımın tam olarak nasıl olacağı henüz bilinmiyor.

Apple ve Mac tarafında yeni yılda gelecek, hakkında birçok bilginin olduğu iki cihaz şunlar:

Yeni iMac Pro:

2022 ilk yarısı içerisinde gelecek bilgisi verilen yeni iMac Pro, söylendiği kadarıyla son çıkan MacBook Pro’lar gibi 120 Hz Mini-LED ekran üzerine kurulacak.

Kaynağa göre burada tahminlerin işaret ettiği gibi 32 inç değil 27 inç ekran bizleri karşılayacak. Tasarım ise M1 işlemcili 24 inç iMac gibi olacak, yani bilgisayarın alt kısmında kalın bir çerçeve bulunacak. Bu model “Pro” takısından dolayı siyah / gri renklerde lanse edilecek ve bilgisayarda çerçeveler beyaz değil siyah renkli olacak.

Temel versiyonu 16 GB RAM + 512 GB depolama taşıyacak bilgisi verilen hepsi bir arada bilgisayar, gücünü yeni MacBook Pro’lar gibi M1 Pro ve M1 Max işlemcilerden alacak. HDMI, USB-C ve SD Kart yuvası gidi portlar taşıdığı aktarılan ürün, Ethernet yuvasını ise güç adaptöründe barındıracak.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yeni MacBook Air:

Dylandkt’e göre yeni MacBook Air modeli, M2 işlemci (M1 Pro ve M1 Max’ten güçsüz) üzerine kurulacak, MagSafe dışında sadece USB-C portlarına sahip olacak ve 24 inç iMac gibi beyaz ön çerçeve taşıyacak.

2022’de tam olarak ne zaman lanse edileceği bilinmeyen ancak ilk çeyrek çıkışı olası olan dizüstü, söylendiği kadarıyla fansız olarak görev yapacak ve 1080P webcam taşıyacak

2022 MacBook Air modeli, aynı kaynağa göre 30W güç adaptörü ile gelecek ve M1 MacBook Air modelinden biraz daha pahalı olacak. Bir ihtimalle mini-LED ekran taşıyacak dizüstü, beyaz çerçeve, MacBook Pro’lar gibi ekran çentiği, şarj için mıknatıs temelli MagSafe, beyaz klavye ve ince gövde gözler ile yolda bulunuyor.

İlginiz Çekebilir

Xiaomi’den çok dikkat çeken konsept telefon modeli