reklamı kapat

POPÜLER

Apple

Apple, sızıntılar özelinde yeni bir açıklamada daha bulundu

Teknoloji devi Apple, ürünleri / hizmetleri en çok sızdırılan firmalar olması üzerinden gündeme gelmeye devam ediyor.

Apple, bilmeyenler için geçtiğimiz haftalarda bazı sızıntı kaynaklarının peşine düşmeye başladı. Bunlardan birisi Weibo üzerinden çok sağlam bilgiler veren kaynaklardan Kang olmuştu. Bir açıklama yapan Kang, Apple’ın avukatlar aracılığıyla yaptığı sızıntılar üzerinden kendisine uyarıda bulunduğunu açıklamıştı.

Apple’ın bu sızıntılar ile rakiplere kritik bilgilerin gittiğini ve kullanıcıların yanlış yönlendirildiğini belirtti. Firma ayrıca yapılan sızıntıların üçüncü parti aksesuar üreticilerini yanlış yönlendirdiğini söylüyor (Yanış ürün ölçüleri ve çıkmayan ürünler üzerinden) ve bunların yapılmaması konusunda net uyarlar yapıyor.

Bu çıkmamış ürünler üzerinden yapılan sızıntıların birçok kullanıcıya zarar verdiğini belirten teknoloji devi Apple, hepsine ek olarak sızıntıların yeni ürünleri için heyecanı ve sürprizi bitirdiğini de belirtiyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Apple sızıntılara karşı başka önlemler de alabilir

Apple bu konuda çok haklı görünüyor. Son yıllarda Apple’ın etkinliklerinde neredeyse hiçbir sürpriz olmuyor. Çünkü özellikle donanım merkezli etkinliklerde birçok bilgi zaten önceden sızdırılmış oluyor.

Bu sızıntıları önleme konusunda ciddi adımlar atan, bu konuda Samsung gibi firmalara da örnek olan Apple, yine de bu konuda hiçbir şekilde başarıya ulaşamayacak. Apple’a yönelik sızıntılar aktif olarak sürecek.

Firmanın global olarak çok geniş bir üretim / tedarik ağı bulunuyor. Bu açıdan firmanın herkesi kontrol etmesi mümkün değil. Ayrıca Apple’a yönelik çoğu sızıntı direkt olarak şirket içerisinden geliyor. Şirketin ürünlerini önceden görenler bilgileri basına para karşılığı sızdırıyor.

İlginizi Çekebilir

Disney tarafından üretilen en gerçekçi ışın kılıcı ile tanışın