reklamı kapat

POPÜLER

Apple

Tim Cook’un Apple sızıntıları için yaptığı açıklaması da sızdırıldı

Teknoloji devi Apple, ürünleri / hizmetleri en çok sızdırılan firmalar arasında yer alıyor. Bu konudan Tim Cook da çok rahatsız.

Apple, hatırlarsınız kısa süre önce bazı sızıntı kaynaklarının peşine düştü. Bunlardan birisi Weibo üzerinden sağlam bilgiler veren kaynaklardan Kang olmuştu. Bir açıklama yapan Kang, Apple’ın avukatlar aracılığıyla yaptığı sızıntılar üzerinden kendisine uyarıda bulunduğunu açıklamıştı.

Apple’ın Kang’ın daha önce yaptığı sızıntıları ekran görüntüleriyle beraber masaya koyduğu aktarıldı. Apple’ın bu sızıntılar ile rakiplere kritik bilgilerin gittiğini ve kullanıcıların da yanlış yönlendirildiğini belirtmişti.

Apple bu konuda başka kaynaklara özellikle Çin merkezli olarak başka uyarılarda da bulundu. Firma yapılan sızıntıların üçüncü parti aksesuar üreticilerini yanlış yönlendirdiğini aktardı (Yanlış ürün ölçüleri ve çıkmayan ürünler üzerinden) ve bunların yapılmaması konusunda bir kez daha net bir bildirim yaptı.

Bu çıkmamış ürünler üzerinden yapılan sızıntıların birçok kullanıcıya zarar verdiğini belirten teknoloji devi Apple, durumdan halen çok ama çok ciddi şekilde rahatsız.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Apple, Tim Cook yönetiminde de sızıntıları önleyemiyor

Bu konuda şirket içerisinde kalması gereken bir açıklama yapan ancak bu açıklaması da sızdırılan Tim Cook, sızıntıları yapanları bulmak adına ellerinden gelen her şeyi yaptıklarını açıkladı.

Birçok kişinin / çalışanın bu sızıntılar rahatsız olduğunu bildiğini belirten Cook, sızıntı yapanların Apple’a ait olmadığını ve o kişilerin sayılarının az olduğunu da söyledi.

Cook’un bu konuya verdiği önem ileride bir fark yaratacak mı hep beraber göreceğiz. Ancak Apple gibi binlerce çalışana sahip bir firmanın süreci engellemesi hiç olası değil.

Biliyorsunuz şimdiden 2022 sorunda gelecek iPhone 14’lerin tasarımları ortaya çıkmış durumda. Aynı zamanda artık geçtiğimiz aylarda Watch Series 7 için sızan Apple Watch tasarımının, 2022 Eylül ayında gelecek Watch Series 8’i gösterdiği iddia ediliyor.

İlginizi Çekebilir

Disney tarafından üretilen en gerçekçi ışın kılıcı ile tanışın