reklamı kapat

POPÜLER

Apple

Apple tarafından sızıntılara karşı ilginç önlem: “Vücut kamerası”

Teknoloji devi Apple, ürünleri / hizmetleri en çok sızdırılan firmalar arasında yer alıyor. Firmadan bu duruma karşı bir adım daha geldi.

Apple, daha önce de aktardığımız üzere birçok diğer firma gibi çıkmamış ürünlerinin sızdırılmasını istemiyor. Fakat firma buna yıllardır kesinlikle engel olamıyor.

Firma bu durumu değiştirmek istiyor ve bu konuda son haftalarda ikinci kez gündeme geliyor. Süreçteki ilk gelişme hatırlarsınız firmanın bazı sızıntı kaynaklarının peşine düşmesi olmuştu.

Bunlardan birisi de Weibo üzerinden çok sağlam bilgiler veren kaynaklardan Kang olmuştu. Bir açıklama yapan Kang, Apple’ın avukatlar aracılığıyla yaptığı sızıntılar üzerinden kendisine uyarıda bulunduğunu açıkladı.

Apple’ın Kang’ın daha önce yaptığı sızıntıları ekran görüntüleriyle beraber masaya koyduğu aktarıldı. Apple’ın bu sızıntılar ile rakiplere kritik bilgilerin gittiğini ve kullanıcıların da yanlış yönlendirildiğini belirtmişti.

Firma şimdi ise Çin’deki bazı fabrika çalışanlarına vücut kamerası giydirmeye başladı. Gelen bilgiye göre süreç birkaç haftadır sürüyor. Polislerin giydiğine benzer bu kameralar ile belirli kişiler sızıntılara karşı kayıt altına alınıyor.

Bu kamera giyme durumunun tüm Apple çalışanları için genişletilmesi ise doğal olarak kesinlikle beklenmiyor. Sadece çok kritik alanlara kamera kullanılıyor gibi görünüyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Apple sızıntıları bu şekilde önleyebilir mi?

Bunun cevabı hayır. Çünkü bir kişinin çıkmamış bir ürünü görmesi onun sızdırılması için yeterli oluyor. Çünkü tasarımcılar sadece basit çizimler üzerinden dahi üç boyutlu taslak tasarımlar oluşturabiliyor.

Bilgi sızıntılarının ise elbette kameralar üzerinden engellenmesi söz konusu değil. İnanılmaz büyük bir operasyon sürdüren Apple, genel olarak süreci engelleyemeyecek, sadece kısa bir süre için birilerini korkutacak.

İlginizi Çekebilir

Disney tarafından üretilen en gerçekçi ışın kılıcı ile tanışın