reklamı kapat

POPÜLER

Apple MacBook

Apple tarafından dikkat çeken “5G MacBook” haberi

Teknoloji devi Apple, gelen bilgilere göre gelecek yıl için özel MacBook modelleri üzerinde çalışıyor. Firma geleceğe adım atmaya hazırlanıyor.

Apple MacBook ailesi, dizüstü dünyasında ses getirmeye devam ediyor. Tüm eleştirilere ve sorunlara rağmen iyi satmaya devam eden modeller, 2020’de 5G bağlantıya kavuşacak deniyor. Biliyorsunuz şu an hiçbir MacBook, SIM kart üzerinden internete bağlanamıyor. İşte bunu 5G döneminde değiştirecek firma, 5G destekli ilk modelleri de 2020’nin ikinci yarısında satışa sunmaya hazırlanıyor. Bu arada kaynaklar Apple’ın bu yeni döneme geç kalacağını da gösteriyor. Çünkü önümüzdeki aylarda Lenovo, HP ve Dell‘in 5G’li dizüstüleri tanıtacağı gelen bilgiler arasında. Ancak biliyorsunuz henüz 5G ağları birçok yerde tam olarak hazır değil. Bu açıdan pazarın 2020’yi bırakın ancak 2021’de 5G’ye tam olarak başlayacağı tahmin ediliyor. Telefon tarafında çıkan ilk modeller tahmin edebileceğiniz üzere çok fazla talep görmüyor. Çünkü ilk modeller hem pahalı hem de 5G’li bölge yukarıda da dediğimiz gibi halen çok kısıtlı.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Apple, 16 inç MacBook Pro ile sık sık gündeme geliyor

Eylül ayındaki yeni iPhone etkinliğinde tanıtılmasına kesin gözüyle bakılan yeni nesil 16 inç MacBook Pro, çok merak edilen cihazlara arasında yer alıyor.  16 inç MacBook Pro‘nun, sağlam kaynaklara göre TFT LCD ekranı bulunuyor. LG Display üretimi bu ekranda 3072×1829 piksel çözünürlük sunacak denilen cihaz, burada OLED bekleyenleri üzüyor. Daha önce OLED ile geleceği söylenen dizüstü, bu konuda bir adım atmayacak gibi duruyor. Firmanın OLED yerine gelecekte microLED kullanacağı tahmin ediliyor.

İlginizi Çekebilir

Firmanın çıkması beklenen en yeni ürünleri