reklamı kapat

POPÜLER

apple tv

Apple TV ile uyumlu en iyi oyun kumandaları

Apple TV’nin en göze çarpan özelliği şüphesiz App Store desteği. App Store’da yer alan birçok oyunu Apple TV ile birlikte gelen uzaktan kumandayla kontrol edebilmek mümkün olsa da özellikle shooter tarzı oyunlarda oyun kumandalarına ihtiyaç duyuluyor.

Şu anda akıllara ilk olarak SteelSeries Nimbus gelse de piyasada farklı üreticilerin imzasını taşıyan Apple TV ile uyumlu oyun kumandaları da bulunuyor. Bu kumandaların neler olduğunu ve ne gibi özellikler sunduğunu kısaca bahsedelim.

SteelSeries

SteelSeries Nimbus

Apple TV’nin en dikkat çeken oyun kumandaları arasında yer alan SteelSeries Nimbus, piyasada satılan oyun kumandalarında olduğu gibi ergonomik bir tasarıma sahip. Lightning bağlantısı üzerinden şarj edilebilen tam boyutlu kumanda da konsol tarzı sol ve sağ analog tetik tuşları, basınca duyarlı tuşlar ve çok oyunculu oyunlarda oyuncunun durumunu gösteren dört adet LED bulunuyor. 40 saate varan kullanım imkanı sunan kumandayı 249 TL’ye Apple Mağazaları’ndan temin edebilirsiniz.

Mad Catz C.T.R.L.i

Mad Catz C.T.R.L.i

İki adet AAA pilden güç alan Mad Catz C.T.R.L.i oyun kumandası Apple TV’ye Bluetooth üzerinden eşleşiyor. iOS 7 ve üzeri işletim sistemi yüklü iPhone, iPod touch ve iPad modelleriyle uyumlu olan kumanda iOS için geliştirilen uygulamaya destek veriyor. Bu uygulama sayesinde kumandanın pil ömrü hızlı bir şekilde görüntülenebiliyor. Yurtdışında piyasada olan kumandanın satış fiyatı ise yaklaşık 50 dolar.

horipad

Hori Horipad Ultimate

Xbox One, Wii U ve PlayStation 4 için oyun kumandaların üreten Hori, Apple TV için geliştirdiği oyun kumandasıyla göze çarpıyor. Horipad adı verilen kumanda hem iOS hem de Mac cihazlarında kullanılabiliyor. Yaklaşık 250 gram ağırlığındaki Horipad pili tam şarj edildiğinde 20 saate varan kullanım imkanı sunuyor. Sadece siyah renk seçeneğine sahip olan kumandanın yurtdışındaki satış fiyatı ise yaklaşık 50 dolar.

PXN Speedy

PXN Speedy

Apple TV ile uyumlu bir diğer oyun kumandası ise PXN Speddy. Parlak yüzeyiyle göz alıcı bir tasarıma sahip olan kumanda ergonomik tasarımıyla da dikkat çekiyor. Diğer kumandalarda olduğu gibi Apple TV haricinde iOS cihazlarıyla da çalışan kumandanın siyah ve beyaz olmak üzere iki farklı renk seçeneği bulunuyor. Yurtdışından temin edinebilen kumandanın satış fiyatı ise yaklaşık 60 dolar.