reklamı kapat

POPÜLER

stratusxl

SteelSeries yeni mobil oyun kumandasını duyurdu

SteelSeries daha önce iOS cihazlar için çıkardığı Stratus modelini büyütüyor. Apple’ın Metal teknolojisini duyurmasıyla bir anda arka arkaya duyurulan oyun kumandaları, mobil oyunların yükselişini de işaret ediyor.

WWDC konferansında Apple’ın A7 çiplerle uyumlu Metal teknolojisi, daha kaliteli mobil oyunların habercisi olmuştu. SteelSeries de boş durmayarak Stratus modelinin XL versiyonunu duyurdu. İlk bakışta Xbox kumandalarını andıran cihaz, kablosuz Bluetooth bağlantısıyla iPhone, iPod touch ve iPad ile uyumlu çalışıyor. iOS cihazlar için hem kompakt boy hem de büyük boy tasarımın, gelişen mobil oyun pazarı için kaçınılmaz olduğunu düşünen SteelSeries, klasik konsol kumandası tasarımını korumuş.

stratusxl
Basınç kontrollü D-pad, dört aksiyon tuşuna ek olarak kasanın üstünde bulunan dört üst tuş ile Xbox One kumandasından hemen hemen hiçbir farkı olmayan Stratus XL‘ın iki analog tuşu da mevcut. Pil ömrünü uzatmak için üzerinde Bluetooth bağlantısını açıp kapatabileceğiniz bir tuşu da bulunan cihaz, iki adet standart AA pil ile 40 saate yakın kullanım deneyimi sunuyor. Henüz fiyatı belli olmayan ürünün detayları ve çıkışı yıl sonuna doğru bekleniyor.