reklamı kapat

POPÜLER

Apple Vision Pro

Apple Vision Pro, yeni ülkelere götürüldü

Apple Vision Pro, 28 Haziran itibarıyla yeni ülke ve bölgelere giriş yaptı. Ürünün Türkiye satışı içinse halen bir tarih verilmiyor.

Şimdiye kadar sadece ABD’de satılan Apple Vision Pro, Çin ana karası, Hong Kong, Japonya ve Singapur için 13 Haziran Perşembe günü yerel saatle 06.00’dan itibaren ön siparişe açılmıştı. Vision Pro’nun bu ülkelerdeki Apple Store merkezli direkt satışı ve teslimatları ise bugün itibarıyla başladı. Almanya, Avustralya, Birleşik Krallık, Fransa ve Kanada’daki müşteriler ise Vision Pro’yu bugün ön sipariş üzerinden satın alabilecek. Vision Pro bu ülkelerde 12 Temmuz Cuma gününden itibaren raflara çıkarılacak. “Vision Pro, olağanüstü bir coşkuyla karşılandı. Uzamsal bilişimin büyüsünü dünya çapında daha fazla müşteriye sunacak olmanın heyecanını yaşıyoruz.” açıklamasını yapan Apple CEO’su Tim Cook sözlerini şöyle sürdürüyor: “Kullanıcılar Vision Pro ile, uygulamalar için sonsuz bir tuval üzerinde çalışıp iş birliği yapabiliyor, değerli anıları üç boyutlu olarak yeniden canlandırabiliyor, TV programlarını ve filmleri benzersiz bir kişisel sinema deneyimiyle izleyebiliyor ve hayal gücüne meydan okuyan yepyeni uzamsal deneyimler yaşayabiliyor. Daha fazla kullanıcının imkansızın gerçekleştiğine tanık olduğunu görmek için sabırsızlanıyoruz.”

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Vision Pro’nun yeni işletim sistemi visionOS 2 hakkında ise Apple şunları aktarıyor“Vision Pro için büyük bir güncelleme sunan visionOS 2, kullanıcıların arşivlerindeki görüntülerle uzamsal fotoğraflar oluşturmalarının güçlü bir yolu ve önemli bilgileri kolay erişimle bir bakışta görmeye yarayan kolay el hareketleri gibi yeniliklerin yanı sıra Mac Sanal Ekran, Travel Mode ve Konuk Kullanıcı seçeneklerine yeni özellikler kazandırıyor. Vision Pro kullanıcıları, yeniden tasarlanan Fotoğraflar uygulamasında favori uzamsal fotoğraflarını hızla ve kolayca bulabiliyor, yeni Passwords uygulamasıyla tüm hesaplarındaki bilgileri yönetebiliyor, Safari’de yeni gizlilik araçlarına erişebiliyor, Apple TV ve Farkındalık gibi popüler uygulamalarda yeni becerilerden yararlanabiliyor.”

“Vision Pro, kullanıcılara ve geliştiricilere çığır açan deneyimler sunuyor. Vision Pro’nun satışa sunulmasından sadece birkaç ay sonra, visionOS 2 ile uzamsal bilişimi daha da ileriye taşıyacağımız için büyük heyecan duyuyoruz.” diyen Apple’ın Vision Ürün Grubundan Sorumlu Başkan Yardımcısı Mike Rockwell sözlerini şöyle sürdürdü: “visionOS’te akıcı bir şekilde gezinme olanağından kullanıcıların anılarla bağlantı kurma biçimine ve temel Vision Pro uygulamalarında yapılan iyileştirmelere kadar, kullanıcıların visionOS 2’de sunulan çeşitli yeni becerileri deneyimlemeleri için sabırsızlanıyoruz. Geliştiricilerin daha zengin uzamsal uygulamalar oluşturmasına imkan tanıyan etkili araç seti sayesinde visionOS 2, Vision Pro deneyimlerini daha da güçlü hale getiriyor.”

Apple Vision Pro yanında bu da ilginizi çekebilir: Hyundai’den otomatik çalışan şarj robotu

İLGİLİ HABERLER