reklamı kapat

POPÜLER

iPhone 16 Pro

Apple’dan daha ince iPhone, MacBook Pro ve Apple Watch’lar gelecek

 - Güncelleme: 16 Haziran 2024 20:52

Mark Gurman’a göre teknoloji devi Apple’dan şimdiye oranla daha ince iPhone, MacBook Pro ve Apple Watch’lar gelecek.

Apple kısa süre önce “Bugüne Kadarki En İnce Apple Ürünü” diyerek yeni iPad Pro’yu tanıttı. Firma bu konuda şunları aktarmıştı: “Bugüne kadarki en ince Apple ürünü olan yeni iPad Pro büyüleyici derecede ince ve hafif tasarımıyla, taşınabilirliği yepyeni bir seviyeye çıkarıyor. 11 inç model yalnızca 5,3 milimetre inceliğinde. 13 inç model ise 5,1 milimetreyle daha da ince ve etkileyici bir tasarıma sahip.” Yeni iPad Pro’ların teknoloji devi için yeni bir dönem başlattığını aktaran Mark Gurman, şirketin daha ince iPhone, MacBook Pro ve Apple Watch modelleri üzerinde çalıştığını söyledi. Daha ince kasada yüksek performans ve batarya ömrü sunmanın yolunu bulan şirket, kaynaklara göre 2026 yılındaki iPhone 17 ailesinde çok ince gövdeli bir iPhone sunmaya hazırlanıyor. Kendi kategorilerindeki en ince ve en hafif ürünleri hazırlamak isteyen Apple’dan yapılan en son donanım duyurusu ise Vision Pro ile alakalı olmuştu. Şu an sadece ABD’de satılan Apple Vision Pro, Çin ana karası, Hong Kong, Japonya ve Singapur’da 13 Haziran Perşembe günü yerel saatle 06.00’dan itibaren ön sipariş verilebilecek.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Vision Pro bu ülkelerde 28 Haziran Cuma gününden itibaren satın alınabilecek. Almanya, Avustralya, Birleşik Krallık, Fransa ve Kanada’daki müşteriler ise 28 Haziran Cuma günü yerel saatle 05.00’ten itibaren Vision Pro için ön sipariş verebilecek. Vision Pro bu ülkelerde 12 Temmuz Cuma gününden itibaren satın alınabilecek.

“Vision Pro, olağanüstü bir coşkuyla karşılandı. Uzamsal bilişimin büyüsünü dünya çapında daha fazla müşteriye sunacak olmanın heyecanını yaşıyoruz.” açıklamasını yapan Apple CEO’su Tim Cook sözlerini şöyle sürdürüyor:

“Kullanıcılar Vision Pro ile, uygulamalar için sonsuz bir tuval üzerinde çalışıp iş birliği yapabiliyor, değerli anıları üç boyutlu olarak yeniden canlandırabiliyor, TV programlarını ve filmleri benzersiz bir kişisel sinema deneyimiyle izleyebiliyor ve hayal gücüne meydan okuyan yepyeni uzamsal deneyimler yaşayabiliyor. Daha fazla kullanıcının imkansızın gerçekleştiğine tanık olduğunu görmek için sabırsızlanıyoruz.”

Apple haberleri yanında bu da ilginizi çekebilir: Hyundai’den otomatik çalışan şarj robotu