reklamı kapat

POPÜLER

Apple Watch

Apple Watch gizemi devam ediyor

Teknoloji devlerinden Apple’ın Q3 verilerini açıklamasıyla birlikte kullanıcıların favorisi haline gelen cihazların satış rakamları ortaya çıkıyor. Ancak Apple Watch cephesindeki belirsizlik devam ediyor. Bu belirsizliğe rağmen Apple Watch satışlarında ciddi bir artış olduğu dile getiriliyor.

Giyilebilir teknoloji kategorisine giren akıllı saatler pratik özellikleriyle giderek daha fazla kullanıcıya hitap ediyor. Buna rağmen akıllı saat pazarı henüz tam potansiyeline ulaşabilmiş değil. Aksine pek çok insan klasik kol saatlerini kullanmaya veya her daim yanlarında olan telefonlarla yetinmeye devam ediyor. Bu da hem Apple Watch‘un hem de rakiplerinin istenen satış rakamlarına ulaşmasına engel oluyor.

Apple’ın geçtiğimiz günlerde paylaştığı Q3 verilerine bakılırsa Apple Watch satışları ortalama yüzde 50 oranında artış yaşadı. Paylaşılan verilere bakarak iPad, iPhone ve MacBook gibi cihazların tam satış rakamlarını öğrenebiliyoruz. Bu sayede ürünlerin getirdiği gelir de net bir şekilde anlaşılıyor. Ancak bu durum Apple Watch için söz konusu değil. Aksine Apple bu akıllı saatin satış rakamlarını özenle gizlemeye devam ediyor.

Elbette Apple’ın verdiği kaba bilgilere bakarak Apple Watch satışları üzerine tahminde bulunmak mümkün. Oturup matematiksel hesaplamayı yapan kaynakların birçoğu Apple Watch’un 2 – 3 milyon satış rakamına ulaştığını tahmin ediyor. Bu da pazar payının genişlediği anlamına geliyor ancak akıllı saat satışları hala istenen düzeye ulaşabilmiş değil.

YORUMLAR