reklamı kapat

POPÜLER

Apple Watch Series 7

Apple Watch Series 7 sorunları tam olarak çözülmüş olabilir

Apple Watch Series 7 akıllı saat ile yüzde 99 ihtimalle 14 Eylül tarihinde tanışıyoruz. İşte bu merak edilen saatin sorunları çözülmüş olabilir.

Apple Watch Series 7 biliyorsunuz iki farklı versiyon (41 mm ve 45 mm) halinde geliyor ve direkt olarak yukarıdaki iPhone 12’lerin tarzı köşeli tasarımı taşıyor.

Yeni sağlık ölçüm özelliği gibi büyük bir yenilik getirmeyecek, Series 6 ile en büyük farklı tasarımı olacak Watch Series 7, uzun bir süre boyunca bir üretim sorunu yaşıyor haberleriyle gündeme gelmişti.

Kaynaklara göre saat için ufak çaplı bir üretim yapılmış ancak yaşanan sorunlar nedeniyle bu üretim geçici olarak durdurulmuştu. O zaman yeni tasarımın “kompleks” yapısı nedeniyle bir sorun yaşandığı ve istenilen kalite seviyesine henüz ulaşılamadığı aktarıldı.

Şimdiye kadar eğer bu sorunlar çözülmez ise Apple Watch Series 7 için ufak da olsa bir erteleme gelebilir, saat tanıtılsa dahi hemen raflara çıkamayabilir denilmişti. Ancak bu söz konusu olmayabilir.

Çünkü Apple’a yönelik önemli kaynaklardan Ming-Chi Kuo, saat için üretim sorunlarının çözüldüğünü ve saatin 14 Eylül tanıtılarak ay sonunda raflara çıkarılacağını aktardı.

Bu açıklama Ming-Chi Kuo’dan geldiği için yüzde 100 kesin değil ancak kaynak bu sefer kendinden oldukça emin konuşuyor gibi görünüyor. Bu durum elbette saati bekleyenler için güzel görünüyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Apple Watch Series 7 için değil ancak 2022’de gelecek modeller sağlık konusunda iddialı olabilir

Apple tedarikçilerinden Rockley Photonics, geçtiğimiz ay önemli bir duyuru yapmış ve gelişmiş bir dijital sağlık sensörü görücüye çıkartıştı. Bu sensörün 2022’de gelecek Apple Watch modellerinde aktif olarak kullanılma ihtimali bulunuyor. Peki bu sensör neleri ölçebiliyor?

Akıllı saatlere uygun sensörün vücut ısısı, kan basıncı, vücut hidrasyonu, alkol, laktat, glukoz / glikoz / glükoz ve fazlasını ölçme / belirleme yeteneği bulunuyor. Bünyesinde yer alan optik sistem ile sürekli olarak ölçüm getiren sensör, ölçüm sırasında benzerlerinden daha farklı yol izliyor.

Apple Watch’lar dahil birçok akıllı saat modelinde ölçüm için yeşil LED‘ler kullanılırken, Rockley Photonics imzalı yeni sensör sistemi “kızılötesi spektrofotometre” kullanıyor. Bunu etkisi daha hassas sonuçlar oluyor.

İlginizi Çekebilir

Xiaomi Mi 11 Ultra’nın içindeki detaylara bakın