reklamı kapat

POPÜLER

Apple Watch Series 4

Apple Watch’tan snowboard ve kayak tutkunlarının ilgisini çekecek özellikler

Apple Watch, kış sporlarıyla uğraşan kullanıcılara güzel özellikler sunuyor. Apple Watch, altimetre, jiroskop ve kalp atış hızını ölçen sensörleri sayesinde kayak antrenmanlarını kaydediyor ve gün boyunca yapılan inişleri ve lift’leri otomatik olarak algılayarak tüm aktivitelerini kolay ve en doğru şekilde ölçmeyi sağlıyor.

Kayakçı ve snowboardcular App Store’daki sürekli güncellenen uygulamalarla kayak aktivitelerini Apple Watch ile takip edebiliyor. Watch kullanıcıları kayma verilerini kaydedebiliyor, dikey iniş bilgilerini ve diğer istatistikleri görebiliyor ve doğrudan Aktivite uygulamasına aktif kalori ölçümleri ekleyebiliyor.
Akıllı saat kullanıcıları snoww uygulamasıyla bileklerine bir bakışla yeni ölçümleri takip edebiliyor ve dağdaki arkadaşlarının yerini bulabiliyor.

Ayrıca geliştiriciler akıllı saatte  bulunan yerleşik GPS ve altimetrenin yanı sıra özel antrenman API’lerini de kullanarak ölçümlerin takip edilebilmesini sağlıyor. Uygulamalar otomatik olarak duraklayıp devam edebiliyor ve kullanıcılar Aktivite halkalarını bu uygulamalarla tamamlayabiliyor. Antrenman bilgileri, kullanıcının izin vermesi halinde iPhone’daki Sağlık uygulamasına da kaydediliyor. Kullanıcılar kayma verilerini takip etmek için sadece Siri’yle konuşarak Slopes ve snoww uygulamalarını başlatabiliyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Kayak uygulamalarına kolay erişim

iPhone veya akıllı saatinizzden takip edebileceğiniz kayak uygulamalarına App Store’un Uygulamalar sekmesindeki “Kayak tutkunları için” koleksiyonundan ulaşılabiliyor. Akıllı saatin Türkiye satış fiyatı ise 3.099 TL. Yeni modelin bu yılın sonunda tanıtılması bekleniyor.

İlginizi çekebilir

Apple Watch Series 4 tanıtımı