reklamı kapat

POPÜLER

Apple Watch’la Tesla Model S’i çağırmak mümkün [Video]

Tesla otomobillerde 7.1 güncellemesiyle gelen “Summon” yani “çağır” özelliği bulunuyor ve gelecekte bu özellik sayesinde kullanıcılar otomobili bulunduğu yere çağırabilecek. Şimdilik sadece otomobilin garajdan çıkmasını sağlayan bu özelliği kullanarak Apple Watch‘uyla Tesla Model S‘e komut veren YouTube kullanıcısının videosu oldukça ilginç.

Elon Musk, bundan iki yıl sonra otomobili New York’tan Los Angeles’a bile çağırabileceğimizi söylese de henüz iş o aşamaya gelmedi. Şimdilik “Summon” yani çağır özelliği, Tesla’nın garajdan çıkmasını sağlıyor. Elbette bu çağırma işlemi, anahtarın üzerinde çağırma butonu ile yapılıyor. Fakat bu özelliği son yayınladığı güncelleme sayesinde Remote S for Tesla iOS uygulaması üzerinden de yapmak mümkün.

Akıllı saatle otomobili “çağırmak” kulağa ne kadar havalı geliyorsa; bu özelliği Apple Watch’undan kontrol ettiği Tesla otomobilinde uygulamalı olarak gösteren YouTube kullanıcısı Mark Schey‘in videosu da o kadar havalı. Kullanıcı uygulama üzerinden komutu veriyor, Tesla garajın kapısını açıyor, garaj yoluna çıkıyor ve garaj kapısını kapatıyor. Videoyu haberin girişinden izleyebilirsiniz.

YORUMLAR