reklamı kapat

POPÜLER

Tim-Cook

Apple yeni bir davayla daha karşı karşıya

Bilindiği üzere Apple’ın eski iPhone modellerini bilerek yavaşlattığı ortaya çıkmıştı. Apple bu konuda bir güncelleme yayınlamış ve tercihi kullanıcılara bırakmıştı.

Apple bu olayın ardından yeni bir olayla gündeme geldi. Bazı iPhone kullanıcıları, yeni iOS güncellemesi ile beraber şarj adaptörleri ve cihazlar arasında kasıtlı olarak uyumsuzluk sorunu ortaya çıktığı iddiasıyla Apple’a dava açtı. Kaliforniya eyaletinde yapılan soruşturma sonucunda ortaya çıkan sorunun iOS 10.1.1 güncellemesinin ardından gerçekleştiği belirtiliyor. Kaliforniya Merkez Bölge Mahkemesi’nde açılan dava, Monica Emerson’ı ana davacı olarak nitelendirdi ve dava, “benzer şekilde yer alan diğer tüm halklar adına” açıldı. Davaya göre, ABD ve diğer ülkelerdeki binlerce iPhone kullanıcısı, Kasım 2016’da eski iPhone’larıyla ilgili sorun yaşamaya başladı,
Şirketin iPhone şarj adaptörlerini bilerek cihazla uyumsuz hale getirdiği iddia ediliyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Apple konu hakkında açıklamada bulundu mu?

Kullanıcılar bu sebepten ötürü yeni şarj adaptörleri satın aldıklarını söylüyor. Şirket ise konu hakkındaki sessizliğini sürdürüyor. Şirketin yakın zamanda bu konuyla ilgili bir açıklama yapması bekleniyor. Şirket tarafından bir açıklama geldiğinde sizlerle bu haberi paylaşacağız.

İlginizi çekebilir

Yeni nesil iPhone’ların tanıtımı