reklamı kapat

POPÜLER

iPad Pro

Apple yeni cihazlarında ekran yenileme sıklığıyla fark yaratmak niyetinde

Apple geçen günlerde yeni iPad modelini tanıttı. 9,7 inç boyutunda olan cihaz teknik özellikler bakımından iPad Pro’nun oldukça gerisindeydi ve uygun fiyatlı bir seçenek sunuyordu. Teknoloji dünyasının esas beklediği iPad modelinin ise nisan ayında piyasaya sürüleceği düşünülüyor. Neredeyse çerçevesiz ekranla gelmesi beklenen tabletin önemli bir özelliği gün yüzüne çıkmış olabilir.

iOS 10.3’ün betasını inceleyen uygulama geliştiricilerden Steve Troughton Smith, kodlarda önemli bir değişiklik farkettiğini Twitter üzerinden açıkladı. Kodlarda saniyedeki kare sayısı (FPS) değerlerinde farklılık olduğunu belirten Smith, bu yıl içerisinde 60 FPS’ten daha yüksek yenileme hızına sahip bir iOS cihazının piyasaya sürülebileceğini ifade etti.

Daha önce de bilindiği üzere Apple, iPad’de Apple Pencil entegrasyonunu daha güçlü bir hale getirmek istiyor. iPad’de kağıtla yapılan çizimler kadar hassas çizimlerin mümkün hale gelmesini amaçlayan Apple’ın bunun için ekran yenileme hızını artırabileceği düşünülüyor. Nisan ayında duyurulacak olan ve hem özellikler bakımından hem de fiyat açısından üst seviyede olması beklenen iPad’in 60 Hz’den daha yüksek bir ekran yenileme hızı sunabileceği ileri sürülüyor. Kodun yeni iPad haricinde iPhone 8’de kullanılacak yeni ekranla bağlantılı olabileceğini de unutmamak gerek. Konuyla ilgili detayları öğrenmemiz için gelecek ay duyurulacağı düşünülen yeni iPad’i beklemek gerekiyor.