reklamı kapat

POPÜLER

iOS 14.4.2 iOS 14.5 Siri

iOS 14.4.2, iPad OS 14.4.2 ve watchOS 7.3.3 güncellemeleri çıktı

Teknoloji devi Apple, dakikalar önce iOS 14.4.2, iPad OS 14.4.2 ve watchOS 7.3.3 güncellemelerini destekli tüm cihazlar için indirmeye açtı.

Ana sürümler öncesinde Apple’dan gelen yeni iOS 14.4.2, iPad OS 14.4.2 ve watchOS 7.3.3 sürümleri, hiçbir yenilik ya da değişiklik getirmiyor.

Apple’a göre bu güncellemeler sadece önemli güvenlik güncellemeleri sunuyor ve tüm kullanıcılara öneriliyor. iOS yani iPhone özelinde güncelleme cihazdan cihaza değişmekle birlikte yaklaşık 200 MB seviyesinde yer alıyor.

Her zaman söylediğimiz gibi bu tarz güvenlik güncellemelerinin mutlaka hemen yapılması gerekiyor. Firmalar bizim duymadığımız birçok güvenlik açığını öğreniyor ve sessiz sedasız kapatıyor.

Güncelleme: Apple, sürümler çıktıktan sonra güncellemelerin aktif olarak kullanılan kilit bir açığı kapattığını duyurdu. Yani yukarıda da dediğimiz gibi güncellemeleri hemen yapmanızı tavsiye ediyoruz..

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

iOS 14.4.2 ile hiçbir yenilik gelmedi. Apple esas yenilikleri iOS 14.5 sürümüyle sunacak

Beta sürümden öğrenildiği kadarıyla iOS 14.5 ile kişiler maske takarken dahi Face ID ile telefonlarını açabilecek. Ancak bunun için kesinlikle kilidi açılmış bir Apple Watch‘a ihtiyaç duyulacak. Yani sistem onayı saatten alacak. Aynı şekilde Apple Watch üzerinden iPhone’lar da kilitlenebilecek.

Bu arada eğer kodlarda bulunanlar doğruysa Apple, yakında güvenlik güncellemelerini ayrı olarak göndermeye başlayabilir. Yani gelecekte telefonların yeni özellikleri, değişiklikleri ve güvenlik paketleri birbirinden ayrılabilir.

İlginizi Çekebilir

Dünyanın en ufak aksiyon kamerası ile tanışın