reklamı kapat

POPÜLER

Apple App Store ön sipariş

Apple’dan App Store için ön sipariş sürecini başlatan yenilik

Teknoloji devi Apple, dünyanın en büyük uygulama marketlerinden App Store içerisinde önemli bir yeniliğe gitti. Bu yenilik herkesin işine yarayacak gibi duruyor.

Yapılan bu yenilik hem geliştiricileri hem de kullanıcıları ilgilendiriyor. Buna göre artık geliştiriciler uygulamalarını ön sipariş üzerinden satışa çıkartabiliyor. Yani uygulanma daha bitirilmeden tüm Apple ekosisteminde satışa çıkartılabilecek ve böylece bir ön etkileşim kurulabilecek. Ön sipariş üzerinden uygulama alan kişilere çıkış yapıldığı zaman bildirim verecek sistem, otomatik indirme de yapabiliyor. Ödemeleri yapım satışa çıkmadan alacağını belirten Apple, süreç için mantıklı görünen bir sınır da belirlemiş görünüyor. Bu noktada ön siparişe açılan oyunların maksimum 90 gün içerisinde kesin olarak indirmeye açılması kuralı koyuluyor. Minimum ön sipariş süresi ise 2 gün olarak açıklanıyor. Ön sipariş yapılan uygulamalar ise “benim uygulamalarım” bölümünde yer alıyor. Burada ön siparişin iptal edilebileceği belirtiliyor.

App Store’da ön sipariş devri

İlk olarak 2016 yılında indirmeye açılan Nintendo Super Mario Run ile hayata geçirilen bu süreci herkese açması çok güzel görünen şirket, ön sipariş süreciyle PC ile konsol dünyasına benzer bir altyapıya geçiyor. Özellikle oyunlar için güzel olacağını düşündüğümüz özellik, yakında her yerde karşımıza çıkmaya başlayacak.