reklamı kapat

POPÜLER

punisher

Netflix’ten The Punisher 2. sezon duyurusu

Netflix‘te büyük övgü toplayan Marvel yapımları son olarak The Punisher ile devam etmişti. Punisher’ın ilk sezonunun ardından müjde geldi.

Amerika’da gerçekleşen talihsiz olayların ardından çıkışı kısa bir süre ertelenen yapım, Marvel evreninin standartlarının dışında bir hikaye anlatıyor aslında. Daha karanlık, daha vahşi ve pek de klasik kahraman tanımına uymayan Punisher’ın televizyon yansıması ise hayranlar tarafından övgüyle karşılandı. Açıkçası dizi daha çıkmadan hayranların zaten büyük bir beklentiye girdiğini de söyleyebiliriz. Netflix’in bazı Marvel dizilerinin “etkileyiciliği” tartışılsa da Punisher adeta yeni bir kandı ve ihtiyaç olandı. Nitekim Netflix bu beğeniyi karşılıksız bırakmıyor.

Punisher 2. sezon onayı aldı

Başarılı geçen bir sezonun ardından Frank Castle’ın (Jon Bernthal), 2. sezon kariyeri de belli oldu. Dün akşam yapılan resmi duyuruyla dizinin 2. sezonunun popüler çevrim içi yayın platformunda yer alacağı müjdelendi. “Daha yeni başlıyor” sloganıyla yapılan duyurunun fazlasıyla sade olduğunu söyleyebiliriz. Ancak bu kısacık 2. sezon duyurusu hayranları çabucak heyecana ortak etmeye yetti de arttı bile.

Punisher 2. sezon duyurusu geldi, ancak dizinin ne zaman döneceği ne yazık ki net değil. Kesin bir tarih paylaşmayan Netflix, şimdilik gizemi koruyor. Bunun yanı sıra 4 ayrı Marvel solo dizisini devam ettiren Netflix’in Defenders’ı tekrar bir araya getirme olasılığı da bulunuyor. Giderek kalabalıklaşan bu aile içinde sıra Frank’a ne zaman gelir emin olamıyoruz. Jessica Jones’un Mart 2018’de çıkması, Daredevil ve Luke Cage’in de 2018 yılında yayınlanması bekleniyor. Bu durumda Frank’i solo dizisinde 2019‘a kadar tekrar göremeyebiliriz.

İlk sezonu izlemeyenler için kısa bir özel geçmeyi de ihmal etmeyelim. En basit tabirle birinci sezonda Frank’ın ana hikayesini öğreniyoruz. İntikam peşindeki Frank’ın yavaş yavaş karakterine dönüşümüne şahit olduğumuz yapım başarılı bir “dönüşüm” hikayesi anlatıyor.