reklamı kapat

POPÜLER

Apple’dan erişilebilirlik özelliklerine odaklanan yeni reklam serisi [Video]

Apple zaman zaman yeni reklam serileri yayınlayarak cihazlarında bulunan bazı özelliklere dikkat çekiyor. Yeni yayınlanan reklam serisinde ise Apple’ın erişilebilirlik özelliklerinin nasıl çalıştığıyla ilgili olarak örneklere yer veriliyor.

Çoğu kullanıcı farkında olmasa da Apple’ın cihazlarında çok gelişmiş erişilebilirlik özellikleri sunuyor. Diğer şirketlerinin pek üzerine düşmediği bu özellikler, Apple’ın her cihazında kullanımı kolaylaştırıyor. Engelli kişiler bu özellikler sayesinde rahat bir şekilde cihazlarını kullanabiliyor ve her işlerini kolaylıkla halledebiliyor.

Yayınlanan video serisinde erişilebilirlik özellikleriyle neler yapılabileceği gözler önüne seriyor. Görme engelli kişiler için ekranda görünenleri seslendiren iPhone ve iPad sayesinde hangi menüde olunduğu anlaşılabiliyor. Sonrasında ise sesli komut özelliği kullanılarak istenen uygulamaya ulaşılabiliyor. Tekerlekli sandalye kullanan ve hareket etmekte zorluk yaşayanların imdadına yine iPhone yetişiyor. Siri sayesinde akıllı ev sistemine bağlanıp komutlar verilebiliyor, istenen müzik çaldırılabiliyor veya kamera uygulamasına ulaşılarak fotoğraf çekilebiliyor. Görme engelliler sosyal ağlardan da uzak kalmıyor. Siri’ye paylaşılmak istenen durum güncellemesini sesli olarak söyleniyor ve saniyeler içerisinde bu yazı istenen sosyal ağlarda paylaşılmış oluyor.

Apple’ın bu etkileyici reklam serisinde kişilerin hayat hikayeleri ve erişilebilirlik özelliklerini kullanma şekillerine yer veriliyor. Reklamların tamamına aşağıdan göz atabilirsiniz.

VİDEOLAR

https://youtu.be/SoEUsUWihsM

https://youtu.be/3d6zKINudi0

https://youtu.be/PWNKM8V98cg

https://youtu.be/4PoE9tHg_P0